Рішення про вирок чоловіку ухвалював Жовківський районний суд Львівської області. У червні військово-лікарська комісія визнала чоловіка придатним за станом здоров'я. В той самий день йому дали повістку на службу, пише 24 Канал.

Дивіться також Як проходить мобілізація в Україні: кого призивають насамперед до лав ЗСУ

Вирок чоловіку

На суді чоловік розповів, що 19 червня о 7:30 ранку він прибув до себе на роботу у місті Дубляни. Там його зустріли працівники військкомату та доставили до Жовкви для проходження ВЛК. Військово-лікарська комісія визнала чоловіка придатним до служби в армії. Після цього йому вручили повістку. Військовослужбовці відвезли чоловіка додому, де він мав взяти необхідні речі зі свого будинку.

Проте, чоловік вирішив утекти від військкомів. На суді чоловік визнав, що заховався в сусідньому будинку. Він пояснив свою поведінку тим, що не бажав залишати свою дружину та дітей самих.

Суд визнав чоловіка винним за порушення статті 336 Кримінального кодексу України та засудив його до трьох років позбавлення волі. Проте замінив реальний термін для чоловіка на один рік іспитового. Це рішення підлягає оскарженню в апеляційному суді.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Прикордонники на Рахівщині знайшли чоловіка, який ледве міг розмовляти і пересуватися. Як виявилося, чоловік намагався незаконно потрапити до Румунії, однак заблукав. Його госпіталізували з переохолодженням та обмороженням нижніх кінцівок. Проте, врятувати чоловіка не вдалося.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Військовозобов'язаними є громадяни віком від 18 до 60 років, які за своїм станом здоров'я можуть проходити військову службу.
  • Проте, є категорія призовників віком від 18 до 27 років, яких можуть призвати на строкову службу. На даний момент, така категорія мобілізації не підлягає.