Про це під час свого вечірнього звернення 9 серпня заявив Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Він наголосив, що Україна багатонаціональна держава.

На її землях протягом століть жили й живуть різні національні спільноти. Однак більшість із них мають свій досвід державотворення за межами України.

До теми Коли ЗСУ зможуть зайти на Кримський півострів: експерт припустив умови

В Україні готують програми економічного відновлення Криму

Зеленський зауважив, що Україна – рідна для народів, чиї національні культури й прагнення формувались у Криму.

Тому коли ми працюємо для звільнення півострова, ми боремось і за відновлення територіальної цілісності нашої держави, і за повернення дому корінним народам України. Я вірю, що так і буде. Я знаю, що ми повернемося в український Крим,
– додав президент.

Глава держави зазначив, що вдячний усім партнерам України та міжнародним організаціям, які допомагають у цьому.

"Поки зарано розголошувати всі деталі, але цьогоріч робота Кримської платформи буде не менш вагомою та представницькою, ніж торік, коли у Києві відбувся перший її саміт. Формат буде іншим, але значення – ще більшим", – розповів Зеленський.

За його словами, Україна вже готує нові рішення для захисту та допомоги в реалізації прав корінних народів.

"Готуємо й програми економічного відновлення нашого Криму після його звільнення від окупантів. Ну а головне – підтримуємо наші Збройні Сили України, нашу розвідку й усіх, хто воює за звільнення нашої землі та відбиття російської колонізаторської навали", – додав президент.

Він підсумував, що усі території від Харківщини й до Херсона, від Донецька й до Енергодара, від Станиці Луганської й до Ялти, від Бердянська і до Новофедорівки – це Україна, яка невдовзі буде повністю вільною.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Буде цікаво – у Міноборони України прокоментували вибухи в Криму: дивіться відео