Відповідне звернення президент України записав ввечері 9 серпня. Перед цим Володимир Зеленський поспілкувався з Біллом Клінтоном.

Зауважте Війна закінчиться перемогою України при Зеленському, – Подоляк

Зеленський звернувся до українців

Володимир Зеленський пригадав, що саме з окупації Криму почалася російська війна проти України.

росія перетворила наш півострів, який завжди був і буде одним із найкращих місць у Європі, на одне з найнебезпечніших місць у Європі. росія принесла в Крим масштабні репресії, екологічні проблеми, економічну безвихідь і війну. Війну,
– пояснив президент України.

Також Зеленський пригадав, що історики колись визначать, скільки людей було вбито через використання росією Криму для терору. Президент України пояснив, що:

  • присутність російських окупантів у Криму – це загроза для всієї Європи й для глобальної стабільності;
  • адже не може бути безпечним Чорноморський регіон, поки Крим окупований;
  • не буде стабільного й тривалого миру і в багатьох країнах на узбережжі Середземного моря, поки росія має змогу використовувати наш півострів як свою військову базу.

російська війна почалася з Криму і має закінчитися його звільненням

Ця російська війна проти України та проти всієї вільної Європи почалася з Криму і має закінчитися Кримом – його звільненням. Сьогодні неможливо сказати, коли це станеться, та ми постійно додаємо необхідні компоненти у формулу звільнення Криму,
– пояснив президент.

Володимир Зеленський пригадав, що:

  • ми започаткували Кримську платформу і цього року вона теж працюватиме. Це ключовий дипломатичний майданчик для роботи зі звільнення Криму;
  • Кримська тематика звучить на всіх міжнародних майданчиках, де обговорюється російська війна проти нашої держави;
  • світ починає визнавати, що в 14-му році помилився, коли вирішив не давати повноцінної відповіді на перші агресивні кроки росії.

У Міжнародний день корінних народів світу президент пригадав, що у 2021 році ухвалили фундаментальний закон про корінні народи України, який визнає права корінних народів та їхні представницькі органи.

Володимир Зеленський запевнив, що держава працює за повернення дому корінним народам України, адже ми повернемося в український Крим.

Президент анонсував, що:

  • робота Кримської платформи буде не менш вагомою та представницькою, ніж торік;
  • готують нові рішення для захисту та допомоги в реалізації прав корінних народів України;
  • головне – підтримуємо наші Збройні Сили України, нашу розвідку й усіх, хто воює за звільнення нашої землі та відбиття російської колонізаторської навали.

Володимир Зеленський запевнив, що Україна буде повністю вільною. Додав, що підписав указ про нагородження 182 учасники бойових дій.

Звернення Зеленського за 9 серпня: дивіться відео