Моравецький на Мюнхенській безпековій конференції зазначив, що президент Росії Володимир Путін використовує газ як зброю. Саме тому варто передбачити ситуацію, повідомляє 24 канал.

До теми "Потужно, сміливо та чесно": промову Зеленського в Мюнхені оцінили навіть його опоненти

"Ми наполегливо виступаємо за те, щоб "Північний потік-2" не запускався як нова газова система. Також за те, щоб відключити "Північний потік-1", – сказав прем'єр Польщі.

За словами Моравецького, Путін не зможе так легко атакувати Україну, якщо буде залежним від виконання контрактів і поставок газу через Україну.

Україна може замінити "Північні потоки"

Моравецький запевнив, що газова система України здатна пропускати 130 мільярдів кубів газу. Водночас обидва "Північні потоки" – лише 100 мільярдів кубів разом.

Їх можна легко замінити,
– запевнив Моравецький.

"Північний потік-2" та агресія Росії: останні новини

  • Президент США Джо Байден заявив, що "Північний потік-2" не запустять, якщо Росія знову наступить на територію України.
  • Німеччина запевнила, що розглядає всі варіанти відповіді у разі російської агресії – мовиться і про "Північний потік-2".
  • Володимир Зеленський на переговорах з канцлером Німеччини Олафом Шольцом вимагав безпекових гарантій, зважаючи, що "Північний потік-2" – геополітична зброя Росії.

Важливо – Зеленський запропонував Путіну зустрітись: дивіться відео