Про це заявив сенатор-демократ, голова підкомітету Сенату США з міжнародних відносин на Близькому Сході, у Південній та Центральній Азії та боротьбі з тероризмом Кріс Мерфі. Він зазначив, що США може постачати до України летальну зброю.

До теми На зустрічі з Путіним Байден заявить про намір захищати цілісність України,– Держдеп

Що розглядає Сенат

За словами Мерфі, особисту дипломатію замінити немає чим. Саме тому він сподівається на позитивний результат перемовин президентів США Джо Байдена та Росії Володимира Путіна, які відбудуться в онлайн-режимі 7 грудня.

Україна може стати новим Афганістаном для Росії, якщо вона вирішить рухатися далі. Від нас у Конгресі залежить, чи будемо ми з Україною дипломатичними, політичними та військовими партнерами,
– сказав сенатор.

Він додав, що Сенат розглядає поправку, яка може раптово збільшити виділення Україні летальної військової допомоги. Проте для її ухвалення слід переконати в реальності небезпеки сенаторів-республіканців. Мерфі зазначив, що саме вони блокують її розгляд.

Допомога Україні від США: останні новини

  • Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що вони готові допомогти Україні на тлі стягування до її кордонів російських військ.
  • Сенатори США хочуть збільшити військову допомогу Україні на 50 мільйонів доларів. Тобто з 300 до 350 мільйонів доларів. Вони намагатимуться внести гроші для Збройних сил України до бюджету США на 2022 рік.
  • Видання Politico повідомило, що 125 мільйонів з цієї суми скерують "на закупівлю озброєнь вражаючої дії для стримування агресії Росії".