Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Він наголосив, що легких французьких танків недостатньо для наступу, але вони теж дуже необхідні українським збройним силам.

Дивіться також Західні танки потрібні для прориву: чи вистачить їх для широкомасштабного наступу

За словами Гетьмана, бійці ЗСУ зможуть одразу використовувати отримані танки на полі бою, без додаткового навчання. Однак, зауважив експерт, це легкі танки, вони суттєво все ж не зможуть допомогти масованому контрнаступові. Але для локальних боїв підходять чудово.

На що здатні французькі танки

Французькі танки можуть наступати по бездоріжжю, по більш-менш непідготовлених місцях і звільняти дорогу, по якій за ними проїде важка техніка та все необхідне, повідомив експерт.

Легкі танки можуть відігнати ворога в полі, де є така дорога, на 5 – 10 кілометрів, додав Гетьман. Згодом по цій дорозі уже приїде техніка, яка потрібна для наступу, а також тили: медикаменти, провізія тощо.

Недостатньо просто вибити ворога з певної ділянки, адже він може відбити її назад. Потрібно одразу підтягувати техніку та тили на нову лінію фронту, наголосив військовий.

Гетьман про можливості французьких танків: дивитись відео

Україна отримає важку техніку від західних союзників

  • Німеччина, Данія та Нідерланди планують надати Україні близько 100 танків Leopard.
  • Уже відомо, що Україна отримає 31 танк M1A2 Abrams від США, 14 танків Challenger 2 від Великої Британії, 14 танків Leopard 2 від Німеччини в межах першого пакету допомоги, 14 Leopard 2 від Польщі. Однак Варшава заявила про готовність надати ще німецьких танків, а також 60 танків PT-91.
  • Крім того, США та Чехія нададуть свої танки на додаток до вже отриманих від Польщі Т-72.