Історія з Patriot розвивається краще, аніж ми думали

Оскільки до складу екіпажу цього бомбардувальника входить чотири особи, це означає, що "концерт Кобзона" таки відбувся.

Читайте також Куди Росія відправить своїх "миротворців" з Карабаху

Це подія дійсно історично важлива, бо вперше у воєнній історії збито бомбардувальник-ракетоносій, основне озброєння якого (ракета Х-22 з дальністю пуску від 300 до 600 кілометрів) в теорії давало змогу в будь-якому разі не потрапляти під вогонь протиповітряної оборони.

Саме через цей фактор раджу взагалі утриматись від спекуляцій "а чим збили" і заодно зупиняти тих, хто захоче поспекулювати. Ну гарно горів, гарно упав – що ще треба?

Заодно пропоную на майбутнє уникати псевдоскептичних версій на тему "а це росіяни самі збили". Бо логічно – якщо росіяни такі ідіоти, то хто ми тоді, якщо проти таких просимо допомогу в усього світу?

Ще буквально кілька днів тому глава держави Володимир Зеленський говорив про критичний дефіцит зенітних ракет, а тут раптом різкий стрибок спроможностей. З цього випливає, що справа по додаткових Patriot рухається набагато швидше, ніж про це офіційно заявляють західні лідери.

Чому окупанти атакували залізницю в Дніпрі

Якщо згадувати про ранковий удар ворога, то з поточних даних випливає, що основною ціллю став залізничний вузол у місті Дніпро. Росіяни могли піти на цей удар, сподіваючись порушити систему логістичних комунікацій Сил оборони України на тлі масштабних наступальних дій армії Росії, що сьогодні відбуваються на Сході.

Цікаво НАТО показало свою потужність в Ізраїлі: що тепер робити Україні

Тим більш, якщо говорити про загальні тенденції, то з цифр зі зведень Генштабу безпосередньо випливає, що цей "великий наступ" окупантів по факту відбувається: станом на ранок 19 квітня було понад 80 штурмів за минулу добу, водночас чітко виділяються саме два головні напрямки удару, про що ми нижче і поговоримо.

Великий наступ уже почався

  • Бахмутський напрямок – саме тут наразі основний центр тяжіння російських атак. З нашої сторони тут основним засобом стримування виступає дуже активне застосування FPV-дронів.
  • Новопавлівський напрямок – наразі другий за активністю російських атак, дрони наших воїнів тут також відіграють важливу роль у знищенні російських нападників.
  • Авдіївський напрямок – продовжується успішне видавлювання окупантів із раніше захоплених позицій у районі Очеретиного.
  • Куп'янський і Лиманський напрямки – після короткочасного сплеску атак росіяни чомусь знову перейшли до стану оперативної паузи. І оце "чомусь" пояснюється, наприклад, бойовою роботою ЗСУ.
  • Південь загалом – Сили оборони України продовжують стримувати ворога у форматі "позиційного протистояння".