Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу. За його словами, підготовку другої евакуації здійснює МЗС спільно з Міністерством інфраструктури.

Важливо ВООЗ офіційно оголосила пандемію коронавірусу

Розпочинаємо підготовку 2 евакуації наших громадян з Китаю. Наразі відомо про 41 громадянина, який перебуває в Ухані. З них – 10 виявили бажання евакуюватися,
– наголосив Кулеба.

Також міністр закликав українців, що залишилися в Ухані, та їх родичів повідомити про підготовку евакуації усіх, хто може цього потребувати.

"Якщо хтось, крім цих десяти, потребує евакуації, прошу вас звертатися в посольство України в Китаї, яке буде зводити остаточний список", – додав міністр.

Дивіться брифінг глави МЗС Кулеби щодо коронавірусу: відео

Перша евакуація українців з Китаю: головне

  • Вранці 20 лютого у Київ прибув літак SkyUp з евакуйованими з Китаю українцями та громадянами інших країн. Згодом борт полетів до Харкова, і звідти людей доправили на територію медцентру "Нові Санжари" на Полтавщину. Евакуйованих везли спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції.
  • У жодного евакуйованого не було симптомів кононавірусу чи іншої застуди. Проте 45 евакуйованих українців, 27 іноземців і персонал, який обслуговував людей на літаку, на 14 днів помістили на обсервацію. До них долучилася і тодішня очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.
  • Медичний центр перебував під постійною охороною, а людей забезпечили усім необхідним – гарячою та холодною водою, триразовим харчуванням тощо.
  • 4 березня евакуйовані провели останню ніч в обсервації "Нові Санжари". Жодні аналізи не виявили у них вірусу і людей відпустили додому.

До теми: Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19-20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією. Вони кидали каміння в автобуси з евакуйованими людьми та палили шини. Після цього поліція оголосила про підозру 10 особам, половина з них перебуває під домашнім арештом.

Коронавірус що відомо правда і фейки профілактика коронавірусу
Міфи та правда про коронавірус / Інфографіка 24 каналу