Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, відкриваючи пленарне засідання у четвер, 6 вересня.

Читайте також: Хімічний викид в Армянську: що трапилося та чим це загрожує материковій Україні

"Закликаю міжнародні організації, насамперед природоохоронні, та інших міжнародних партнерів направити до окупованого Криму недоторкану міжнародну моніторингову місію, яка могла б дати об'єктивну оцінку екологічній катастрофі, яка сталася на півночі окупованого Криму, а також визначити реальну загрозу для всього регіону", – заявив спікер ВРУ.

Він наголосив, що Росія-агресор перетворила "квітучий Крим" на полігон для випробування небезпечних зразків зброї.

Якщо моніторингова комісія не буде допущена до окупованого Криму, я вважаю, що ми як Верховна рада України повинні визнати, що ця катастрофа – ще один факт хімічної атаки, здійснена російськими окупантами в Криму, яка також спрямована проти українських громадян,
– наголосив Парубій.

Також, спікер Парламенту закликав весь світ засудити агресивні дії Російської Федерації.

"Закликаю усі країни світу засудити та покарати державу-терориста Росію за застосування хімічної зброї по всьому світу – і в Сирії, і в Великобританії, і в Україні. Світ має бути захищений, а зло – покаране", – підсумував Парубій.

Нагадаємо, 24 Канал повідомляв, що у місті Армянськ в окупованому Криму приблизно 27 серпня стався викид забруднюючих речовин із заводу "Титанові інвестиції" (стара назва "Кримський титан"). Місцеві жителі почали скаржитися на алергічну реакцію, а металеві предмети в будинках і квартирах за ніч вкрилися липкою іржею. 3 серпня токсичні речовини з Армянська виявили у повітрі на Херсонщині.

4 вересня російська окупаційна влада Криму прийняла рішення про евакуацію всіх дітей з міста, а завод "Титан", який і є причиною забруднення, закрили на два тижні.