Такі думки в коментарі виданню "Апостроф" висловили українські політики.

Зокрема, на думку заступника голови комітету Верховної Ради у закордонних справах Ігоря Гузя, розрив відносин з СНД може супроводжуватися розривом дипломатичних відносин з Росією і введенням візового режиму з цією державою.

З СНД потрібно порвати – це моя суб'єктивна точка зору. Ми не можемо бути в Співдружності Незалежних Держав з агресором. Введення візового режиму з Росією, вихід з СНД, розрив дипломатичних відносин (з РФ) – це такі антиросійські дії, тому що в СНД гегемоном є Росія. І фактично всі рішення цієї структури приймаються на догоду цій державі. Мені здається, що наша країна повинна зробити ставку на переорієнтацію. Цього боятися не варто,
– резюмував Гузь.

Читайте також: Парубій знову заговорив про візовий режим з Росією

Водночас голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко розповіла, що 60 угод, які діють між СНД і Україною, будуть переглянуті найближчим часом.

"Треба просто зрозуміти, чи потрібні Україні угоди, які стосуються пенсійного забезпечення, визнання дипломів, роботи дипслужб. МЗС і особисто міністр Павло Клімкін обіцяв підготувати нам на комітет аналітику, тому що є, як ви знаєте, законопроекти щодо виходу з СНД. І навіть є підтримка комітету, щоб такий законопроект розглядати. Тому розраховуємо, що будуть вже не просто заяви, аналіз та інвентаризація угод, які себе вже давно вичерпали", – пояснила Гопко.

Вона також зазначила, що Україна вже давно не включається в роботу всіх органів СНД і тому не платить жодних внесків.

Нагадаємо, Україна вивчає питання про вихід зі складу Співдружності незалежних держав (СНД). Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв заявив, що Україна намагатиметься з мінімальними втратами для українців вийти з низки угод в рамках СНД, які непотрібні державі.