Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на джерела у владі.

До теми: МВФ проти Коломойського: чи піде влада на компроміс з олігархом

Зокрема, один із співрозмовників видання заявив, що для того, аби потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані у парламенті.

Мовиться, насамперед, про зміни у закон "Про систему гарантування вкладів" (в тому числі, позиції, які стосуються можливої ​​ренаціоналізації ПриватБанку, а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів). Законопроєкти повинні були потрапити в Раду ще в кінці листопада.

На даний момент завершено процес узгодження тексту змін між українськими госутруктурамі і МВФ.

Уряд, як і раніше розраховує, що меморандум буде підписаний найближчим часом і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement – принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще в цьому році.

Наступна можливість офіційно отримати програму Фонду у України буде у лютому, коли керівництво МВФ вперше збереться після перерви на різдвяні свята.

Важливо! ЗМІ із посиланнями на власні джерела пишуть, що місія МВФ поїхала з України без результатів. Два питання для МВФ – олігарх Ігор Коломойський і незалежність НБУ.

До теми: Гончарук та Маркарова зустрілися з місією МВФ: про що говорили

Переговори з МВФ: головне

  • Місія МВФ прибула до Києва 14 жовтня, щоб обговорити з представниками української влади нову трирічну програму розширеного кредитування на 5-10 мільярдів доларів.
  • Ця програма буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності держави та запровадження глибоких структурних реформ.
  • Українські уряд та Нацбанк сподіваються, що нову програму з МВФ буде ухвалено в грудні.
  • Це дозволить отримати перший транш (частину кредиту) за програмою ще до кінця 2019 року.
  • НБУ очікує, що транш становитиме близько 2 мільярдів доларів.