Керівники місії МВФ зазначили, що реформи, які зробив новий український уряд є важливими. А також висловили сподівання на підтримку і прискорення їхнього темпу, повідомили у пресслужбі Кабміну.

Читайте також: Вибухи в Балаклії: Гончарук відреагував на смерть двох військових

Йдеться про такі реформи:

  • Скасування мораторію на продаж землі. Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №2178-10, голосування у другому читанні, швидше за все, відбудеться у грудні. Тож цілком ймовірно, що уже з 1 жовтня 2020 року українці зможуть продавати землю сільськогосподарського призначення.
  • Закон про анбандлінг "Нафтогазу". Верховна Рада України 15 листопада усунула неузгодженості з європейськими нормами та розблокувала підписання закону про відокремлення газотранспортної системи України від "Нафтогазу". Цього ж дня документ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Гончарук зазначив, що Україна продемонструвала та продовжує демонструвати швидке та успішне втілення реформ, задекларованих президентом, урядом і парламентом.

Ми сподіваємося на узгодження нової довгострокової програми розширеного фінансування, яка підтримає наші зусилля, спрямовані на прискорення економічного зростання,
– заявив Олексій Гончарук.


Місія МВФ в Україні

Дивіться програму "Кома" про те, як працюють транші МВФ:

До слова, місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Києві 14 листопада. За прогнозами Нацбанку, Україна може отримати 2 мільярди доларів від фонду у 2019 році та ще по 2 мільярди у 2020 й 2021 роках.