Чого чекати від саміту

Грищенко: це традиційний саміт, на якому підводяться підсумки і окреслюється, що можна в цьому форматі зробити на наступний період. За підсумком саміту готується документ, який буде оприлюднено. На сьогодні формат саміту викликає більше запитань, ніж відповідей.

Філіпчук: Східне партнерство – це є компроміс, компроміс між європейською політикою сусідства, як політикою, яка передбачала наближення країн-сусідів, а з іншого боку прагнення таких країн, як Україна стати частиною процесу розширення Європейського Союзу, вступу до європейських інституцій. Концепція Східного партнерства базувалась на тих досягненнях, у відносинах з Європейським Союзом, які були зроблені саме Україною.

Чого боїться ЄС по відношенню до України

Філіпчук: ми підписали угоду про асоціацію, а потім ставили питання про європейські перспективи. Але ми підписали угоду, де чітко прописано, що майбутнє не передбачено. І президент підписавши, висловив згоду країни з тим, що ми маємо в угоді про асоціацію відсутність європейської перспективи. І Україна нічого не робить для виконання цієї угоди і в той же час ми ставимо нові вимоги. Це дескридитує Україну на міжнародній арені.

Грищенко: в тому, що стосується безвізового режиму — це не проблема і не питання відносин і ставлення Росії до того, яким чином ЄС буде надавати таку можливість для українців. Щодо економічної складової угоди про асоціацію – тут виникають можливості для Росії ставити запитання з точки зору того, який це може мати вплив на торгівлю України з РФ. З другої сторони, у ЄС дивуються, чому ми не робимо конкретних кроків для реалізації угоди.

Більше — дивіться у відео.