Про це у програмі "Перші особи" розповів експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі. Водночас він сказав, що у питанні щодо реєстру олігархів таки є певні зауваження.

До теми Україна не зверталася до Венеційської комісії з законопроєктом про олігархів

"Так, у мене є зауваження, я думаю, що якщо говорити про реєстр олігархів, треба це зміцнити, робити інакше – не так, щоб РНБО визначала олігархів", – сказав політик.

На його думку, олігархи мають заявляти про себе, у іншому випадку – варто ввести кримінальну відповідальність за брехню.

Ми говоримо завжди про 5, але їх (олігархів – 24 канал) набагато більше, набагато. Тільки земельна галузь – там десятки. У кожному регіоні, наприклад, в Одесі, їх десяток – тільки регіонального масштабу,
– сказав Міхеіл Саакашвілі.

Якими можуть бути результати законопроєкту

Він додав, що є дуже бідні регіони, де, ймовірно, є тільки один чи два олігархи, у всіх інших – 5 – 10 людей. Експрезидент Грузії вважає, відповідні реєстри з'являться, проте результати можуть бути не зовсім позитивними.

"Але восени люди подивляться, чи в кінці року (2021 – 24 канал), що олігархи, яких зареєстрували як олігархів, не тільки залишилися зі своїми статками, їм додали ще кілька мільярдів, кожному з них – а люди краще жити не стали. Тобто що мене тут трошки не задовольняє, я думаю, що якщо не змінити систему, тому що олігархи це тільки як наслідок цієї системи, олігархи – це як прокладка для чиновників – не буде цих олігархів, вони собі знайдуть нових", – сказав Саакашвілі.

Дивіться інтерв'ю з Міхеілем Саакашвілі:

Закон щодо олігархів: коротко

  • Володимир Зеленський 15 квітня 2021 року ініціював розробку закону про олігархів. За словами президента, в олігархів буде вибір: потрапити під санкції або припинити незаконну діяльність.
  • Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов сказав, що олігархи мають дуже великий вплив на економіку й внутрішньополітичні та зовнішньополітичні процеси – таких олігархів можна назвати щонайменше 13 осіб, сказав він.
  • 2 червня Зеленський вніс проєкт щодо запобігання загрози олігархів у Верховну Раду як невідкладний.