На ньому обговорили ситуації в енергетичній сфері та проходження опалювального сезону. Згодом дали брифінг, на якому заявили про ситуацію в енергетиці.

Важливо У Міненерго заявили, що опалювальний сезон "пройдемо спокійно"

В Україні створили координаційний енергетичний штаб та провели перше засідання

Денис Шмигаль заявив, що ситуація в енергетиці наразі стабільна, контрольована, проте напружена, як і в кожен опалювальний сезон. Прем'єр пригадав, що наразі вона ускладнена на фоні енергетичної кризи в Європі.

Очільник уряду пояснив, що Кабмін та Міністерство енергетики скоординували роботу з операторами енергетичного ринку, "Укренерго", Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг для врегулювання ситуації з нестачею вугілля на складах окремих ТЕС і ТЕЦ.

Прем'єр-міністр пригадав, що СБУ привернула увагу уряду щодо цієї ситуації й після цього підготували спеціальні допоміжні послуги для Луганської та ТЕС, двох ТЕЦ та однієї теплоенергостанції.

Хочу запевнити мешканців Луганщини, зокрема міста Щастя й тих населених пунктів, які опалюються від Луганської ТЕС, що ваші домівки не залишаться без світла й тепла. Уряд зробив для цього все необхідне, зокрема була підготовлена додаткова послуга для роботи на газу для чотирьох приватних ТЕС і ТЕЦ,
– заявив Шмигаль.

Глава уряду також запевнив, що наразі НКРЕКП ухвалює рішення, щоб ціна на газ для Луганської ТЕЦ була "адекватною", адже немає фізичної можливості доставити туди вугілля.

Денис Шмигаль також заявив, що також опрацювали інші ризики проходження опалювального сезону. Запевнив, що є законтрактовані імпортні поставки вугілля морем й вони складають понад 2 мільйона тонн в місяць (це внутрішній видобуток та імпорт).

При цьому спалюванння вугілля складатиме від 1,7 до 1,9 мільйона тонн. Тобто буде накопичення на складах від 0,3 до 0,5 мільйона тонн щомісячно,
– пояснив прем'єр.

Політик також пояснив, що наразі, порівняно з кількома тижнями тому, вугілля на складах на 100 тисяч тонн більше.

Чутки про колапс в енергетиці

Раніше у деяких ЗМІ з‘явилася інформація, начебто СБУ направила до Кабінету Міністрів звіт, в якому попереджає уряд про загрозу сталого проходження осінньо-зимового періоду внаслідок можливої зупинки теплогенеруючих підприємств, що забезпечують населення тепловою енергією.

У "Слузі народу" заперечують, що СБУ нібито надсилало Кабміну звіт про можливу критичну ситуацію в енергетиці. Голова політсили Давид Арахамія заявив, що це інформаційна хвиля, яка не відповідає дійсності. Арахамія запевняє, що особисто говорив із прем'єром Денисом Шмигалем про цю ситуацію. Очільник Кабміну нібито запевнив його, що не розуміє про що мова.

Українські ТЕС можуть зупинитися через брак вугілля – дивіться відео