Про це 24 каналу ексклюзивно розповів Ростислав Смірнов – радник міністра внутрішніх справ України. За його словами, невдовзі буде онлайн-карта об'єктів, які треба відбудувати.

До теми Дива не буде, – економіст пояснив, скільки років треба на відбудову України

Тотально переходимо до первинної відбудови, – Смірнов

Радник міністра внутрішніх справ зауважив, що подібна онлайн-карта об'єктів є важливою новиною у питанні відбудови України. Уже наймають та зробили окремий спецзагін, де є більш ніж 400 людей, які оцінюють збитки, завдані Росією – державою-терористкою.

Ми зараз запускаємо карту об'єктів. Ми якраз уже повністю та тотально переходимо до первинної відбудови. Створюємо мапу об'єктів,
– заявив Смірнов.

Він пояснив, що на цій карті будуть фотографії зруйнованих будівель, але метою не є показати їх. Мовляв, усі в Україні та цивілізованому світі прекрасно розуміють масштаб завданих пошкоджень.

"Основне завдання – допомогти людям відбудувати. У нас уже є конкретні випадки, і ми їх тільки нарощуватимемо. Великі компанії готові брати під своє крило об'єкти", – наголосив радник МВС.

У МВС розповіли про мапу із пошкодженими чи зруйнованими об'єктами: дивіться відео (початок теми з 13:38)

Смірнов також додав, що компаніям буде добре розуміти, куди саме вони віддають гроші. Адже це не просто дати 500 тисяч на відбудову та не знати, що саме зробили, а що не зробили. Тут же компанія братиме конкретний об'єкт "під своє крило" та бачитиме, як було, а як стало.

Уже є 2 згоди. З однією компанією ми вже підписуємо договір. Це IT-компанія, яка взяла "під своє крило" покрівлю у садочку й школі біля Бородянки. Вони нам постійно дають гроші на будматеріали, а ми вже повністю це робимо,
– поділився деталями радник МВС.

Він розповів, що є ще один банк, який готовий виділити до 5 мільйонів гривень – по мільйону на кожну область. "Не говоритиму назву, згодом можу сказати. Він уже бере перші 4 об'єкти на мільйон гривень", – резюмував Смірнов.

Як ще зараз допомагають у відбудові

Радник міністра внутрішніх справ відзначив і те, що до його проєкту під назвою "Добробат" щодо відбудови зруйнованих Росією міст долучилося вже понад 30 тисяч українців. Є багато людей, які просто приходять допомагають, навіть офіційно не зареєструвавшись.

"Основне завдання – це, звісно, розбори завалів. Частково була первинна відбудова. Що це? Ціла будівля, але пошкоджена покрівля або немає вікон чи дірка в стіні. Це те, до чого можна докласти невеликі сили й після цього у цій будівлі можна жити", – розповів Смірнов подробиці з допомоги відбудови України.

План відбудови України: що відомо

  • Є план відновлення України, розроблений спільно з Євросоюзом. Він включатиме відбудову всієї інфраструктури за найновішими стандартами та європейською політикою.
  • Ще на початку травня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про намір виділити Україні нову макрофінансову допомогу. Насамперед мовиться про пакет підтримки на суму 9 мільярдів євро, який нададуть цього року.
  • Глава української держави уже повідомив, що влада активно працює над кроками, які здійснять після закінчення війни. Відбудова ж відбуватиметься за всіма напрямками.
  • Наразі уже декілька країн погодились очолити відбудову українських міст. Наприклад, Данія дала офіційну згоду.

Цікаво – економіст припустив, скільки часу треба на відбудову України: деталі у відео