Це в ефірі 24 Каналу припустив військовий експерт Роман Світан. Він зазначив, ймовірно, що вже влітку відбудуться наступальні дії з боку України.

Дивіться також У Севастополі вночі чули вибухи: окупанти кажуть про "атаку надводними безпілотниками"

Розвідка – теж підготовка

За словами Романа Світана, подібні надводні дрони виконують роль розвідки і зараз вона потрібна, аби "прощупати лінію оборони".

За декілька тижнів, ймовірно, може бути масований удар за допомогою і підводних, і надводних, і повітряних дронів. Будемо працювати по Криму, бо вже пора виганяти російські війська. Я думаю, влітку намагатимемося виконати цю задачу суходолом. Починається плавний рух підготовки до наступальних дій. І розвідка – це теж підготовка,
– сказав військовий експерт.

Роман Світан про вибухи в Севастополі: дивитись відео

Крим важливо деокупувати

Саме деокупація Криму, а не перерізання сухопутного коридору важлива для успішних подальших дій у війні, вважає спікер. Україні вкрай потрібна зброя.

"Ми не можемо залишити росіянам Крим і рухатися на Донбас. Відбудеться те, що в минулому році – вони вийдуть з Криму і вдарять нам у спину. Ми не можемо інакше. Туди можна не заходити, якби у нас були ATACMS. Тоді ми б знищили всі стаціонарні російські об'єкти. Простіше було б рухатися. Але достатньої кількості зброї немає", – наголосив на проблемі військовий експерт.

Припускається, що інформацію про Крим, чи не вперше правдиву, вже могли доповісти Владіміру Путіну. І це дуже важливий дзвіночок.

"Деокупація почнеться з території Криму – якщо цю інформацію вже донесли Путіну, то вони дійсно у це вірять і розгортання такої логіки подій", – резюмував Світан.

Ситуація в Криму: останнє

  • Окупанти заявили, що нібито знищили всі повітряні цілі: одну – силами ППО, інша – вибухнула сама. Пошкоджень об'єктів начебто немає. Утім, згодом з'явилося відео, яке свідчить про інші факти.
  • Кримський півострів є і залишатиметься стратегічним на всьому Чорноморському узбережжі. Тому його звільнення невідворотне.
  • За вихідні в тимчасово окупованому Сімферополі з'явилося 32 проукраїнських графіті. Таким чином місцевий рух опору бореться проти окупаційної влади.