Так, мораторій діятиме під час оголошеного воєнного стану винятково на територіях, які перебувають або перебували у зоні бойових дії чи під тимчасовою окупацією. Підтримали законопроєкт 312 народних депутатів.

Читайте також Андрій Костін став новим генпрокурором: що про нього відомо

Що передбачає законопроєкт

Про ухвалення проєкту закону №7531 повідомив нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк на своїй сторінці у телеграмі, проте на сайті Верховної Ради станом на 17:00 статус поки що не оновлено – "очікує на друге читання".

За документом, мораторій на примусове стягнення боргів за комунальні послуги діятиме у територіальних громадах, що розташовані у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували під тимчасовою окупацією та в оточенні.

Такі населені пункти і райони визначені офіційним переліком, затвердженим Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, що постійно оновлюється. З актуальним списком можна ознайомитись за посиланням.

Зверніть увагу Рада призначила нардепку Ольгу Совгирю суддею Конституційного Суду

Зауважимо, що закон також забороняє стягувати борги за комунальні послуги з власників нерухомого майна, яке є місцем проживання фізичної особи й було знищено або пошкоджено унаслідок повномасштабної війни росії проти України.

Крім того, документ встановлює заборону дій з виконання рішень (окрім рішень за позовами фізичних осіб про стягнення зарплати, грошового забезпечення військовослужбовців), за якими боржниками є такі суб'єкти:

  • підприємства оборонно-промислового комплексу України,
  • органи військового управління, з'єднання,
  • військові частини,
  • вищі військові навчальні заклади,
  • військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти,
  • установи та організації, що входять до складу Збройних Сил України.

До речі Ворог знищив усю інфраструктуру, – прикордонники про перші години нападу росіян з білорусі

Вас може зацікавити – промова нового генерального прокурора України Костіна у залі Верховної Ради: дивіться відео