Окрім того, згодом Рада підтримала продовження терміну загальної мобілізації. "За" – 315 нардепів, повідомляє 24 канал.

Цікаво Рада не розглядатиме позбавлення громадянства за виїзд з України

Законопроєкти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні до 23 серпня до Верховної Ради Зеленський подав 18 травня. До цього парламент двічі продовжував воєнний стан на 30 днів. Термін останнього спливає 25 травня.

Чому хочуть продовжити саме на 90 днів

Народний депутат від партії "Слуга народу" Федір Веніславський пояснив, що немає жодних гарантій завершення бойових дій у найближчі 30 днів. Причиною цього є щонайменше те, що контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Тому, як зазначив нардеп, потрібно усвідомлювати, що місяця на це не вистачить і доведеться знову продовжувати воєнний стан.

Крім того, таке рішення має юридичне підґрунтя, адже воєнний стан передбачає обмеження певних прав і свобод людини. Тому після кожного подовження представники України в ООН повинні інформувати організацію про це. Тобто щомісяця. Однак після ухвалення цього рішення українські дипломати звітуватимуть ООН лише 1 раз.

Однак воєнний стан можна буде скасувати достроково, якщо бойові дії припиняться до 23 серпня.

Коротко про воєнний стан

Воєнний стан – це спеціальний правовий режим, який вводять у країні чи окремих її регіонах під час загрози збройної агресії чи нападу. Він потрібен, щоб надати відповідним органам державної влади повноважень, які необхідні для зменшення або унеможливлення загрози та забезпечення національної безпеки.

Крім цього, тимчасово можуть обмежувати конституційні права та свободи людини. Зокрема, право на пересування, збори та мітинги.

Воєнний стан в Україні: головне

  • 23 лютого 2022 року Верховна Рада ухвалила рішення про введення надзвичайного стану на території України через загрозу повномасштабного російського вторгнення. Однак країна-агресорка почала наступ уже наступної ночі.
  • Через вторгнення Росії уранці 24 лютого по всій території України ввели воєнний стан на 30 днів.
  • У березні та квітні Верховна Рада уже голосувала за продовження воєнного стану. Щоразу його продовжували так само на 30 днів.
  • Ще у квітні 2022 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після скасування воєнного стану на території України діятиме режим надзвичайного стану. Він триватиме доти, поки ліквідовуватимуть наслідки війни.

Зауважте – зведення Генштабу ЗСУ про актуальну інформацію щодо ситуації на фронті станом на 22 травня: дивіться відео