Відповідні законопроєкти №7389 та №7390 вже з'явилися на сайті Верховної Ради.

Важливо Евакуаційна місія з "Азовсталі" триває, – Зеленський

Текстів законопроєктів наразі немає, тож кінцеві дати дії воєнного стану та загальної мобілізації поки невідомі.

Що було раніше

Зазначимо, що минулого разу депутати продовжили воєнний стан в Україні до 24 травня.

Натомість указ про загальну мобілізацію в Україні затвердили ще 3 березня. На початку травня у ЗСУ повідомили, що мобілізація триватиме до 24 травня, зараз вона проводиться з меншими темпами, оскільки її показники виконані на 100%.

Росія готується до ведення довготривалої війни

Міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що війна нині переходить у затяжну фазу. На Херсонщині та у Запорізькій області російські окупанти, зокрема, взялись активно здійснювати інженерні та фортифікаційні роботи задля того, аби у разі необхідності перейти до оборони.

Міністр зазначив, що кожен день війни – це жертви серед наших захисників та захисниць, а також величезні страждання цивільного населення, особливо на тимчасово окупованих росіянами територіях.

Весь світ бачив, що відбулось у Бучі. Такі самі "бучі" зараз відбуваються скрізь, де стоять російські війська. Наших людей викрадають, катують, вбивають,
– наголосив Резніков.

Крім того, за словами міністра оборони, війна нищить українську економіку. Щодня збільшується потреба у ресурсах задля відновлення, а затягування війни посилює ризик глобальних продовольчої та міграційної криз.

Мобілізація в Росії прискорить аварію путінського режиму: дивіться відео