Учасники акції вийшли із плакати, на яких писало "Росія – це терорист" та "Тисніть на Путіна, а не на Україну". Про акцію інформує Світовий конгрес українців у фейсбук.

Дивіться також: Папа Римський помолився за успіх нормандської зустрічі: відео

Головна мета заходу – застерегти французького президента Еммануеля Макрона перед переговорами 9 грудня. Мітингарі кажуть, французький лідер повинен зрозуміти: мир будь-якою ціною неможливий.


Мітинг українців у Парижі/ фото з соцмереж

Організаторами акції виступили Світовий конгрес українців та українська громада Франції.

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення нормандського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.