Одесою управляє кілька мафіозних кланів, — Сакварелідзе
У програмі "Лівий берег" з Сонею Кошкіною — заступник генерального прокурора України, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе.
Призначення
Я досі заступник генерального прокурора, досі курую одну зі служб, так звану — Генеральну інспекцію. Призначення у Одеську прокуратуру — це додатковий ресурс для мене, оскільки, я вважаю себе командною людиною і ніколи не йшов далеко від своєю команди.
Сепаратизм в Одесі
У першу чергу такі справи ми доведемо до кінця. Зрозуміло, що є певні політичні сили, які напряму фінансуються ворожо налаштованої, на сьогоднішній день, держави. В Одесі вони досить сильні. Але там народ прекрасно побачив, чим це закінчилося на Донбасі.
Республіка — це, в першу чергу, ідеологія. За нею повинна стояти якась філософія будівництва держави. Коли вона відсутня — це вже переросте в терористичні організації.
Вони витрачають багато ресурсів на це все: щоб знаходити таких людей і вербувати їх для розхитування ситуації.
Будь-яка влада, яка буде прозахідною, і яка не буде проросійською — буде конкретною мішенню Володимира Путіна або його наступника, якщо він прийде у владу Росії на тій же самій хвилі.
Мафія в Одесі
Одесою, на жаль, управляє кілька мафіозних кланів. Це реальність. Ми ж не будемо когось обманювати. Є кілька великих кланів. Не знаю, чим вони там управляють тому, що нічим управляти.
Ми будемо перераховувати кожну копійку з державного бюджету: куди вони підуть, на які компанії вони підуть, хто будуватиме ці дороги і якої якості.
Конфлікт Яценюка і Саакавшвілі
Я не думаю, що у Міхеїла Саакавшвілі є конфлікт з Яценюком. У той же час, ми не можемо нормально жити і дихати в тому середовищі, яке суперечить нашим принципам. Так що, будь-який лідер чи політик у якого сьогодні є важелі впливу, який не використовує їх на благо, то значить він буде нашим опонентом.
Діамантові прокурори
Розслідування вже наближається до кінця. Ми вже використали, так би мовити, 290 статтю - це стадія ознайомлення підозрюваних з матеріалами провадження. А, фактично, всі слідчі дії — вони завершені, і вже залишається передати справу до суду.
Там виникла маленька проблема з появою Антикорупційного бюро, оскільки вже наш слідчий не уповноважений підписувати обвинувальний акт.
Я сподіваюся, що, все-таки, суд прийме справедливе рішення. Тому що ніхто в Україні не повірить, що ми одному з фігурантів цієї справи підклали 500 тисяч доларів готівкою і діаманти до будинку.
Про Трепака
Віктор Трепак — наш партнер. Я вдячний йому за ту роботу, яку він зробив разом з нами. Він хоробра людина, і я думаю, що він залишиться у системі. Він залишиться на своїй посаді і продовжуватиме підтримувати Генеральну інспекцію в очищенні прокуратури. Оскільки, без активної участі СБУ, Служба генеральної інспекції, фактично, паралізована.
Сьогодні дуже багато повноважень у прокуратури. І дуже складно працювати в конфлікті з генеральним прокурором і першим замом СБУ. Якщо Віктора Трепака — це буде дуже поганим сигналом. Але я знаю, що він наразі залишається на посаді.
Справа Мосійчука та Корбана
Що стосується справи Мосійчука або Корбана — все ще попереду. Я думаю, що там все на поверхні, про все прекрасно знають і позиція прокуратури буде доведена до кінця.
Реформа ГПУ
Рік тому в прокуратурі працювало 22 500 працівників. Потім їх кількість скоротилася до 18 500. На даний момент — на 15 тисяч і до 15 грудня, загальна чисельність буде доведена до 12 тисяч. До кінця 2017 року, ми заклали в законі, перехідних положеннях закону, загальна чисельність прокуратури буде доведена до 10 тисяч.
Американці фінансують кілька проектів реформи. Це буде чудовим засобом для контролю над якістю і корупцією, оскільки всі справи будуть електронні, і їх фізично не возитимуть з одного міста в інше.
І контролюючий прокурор може зайти і проконтролювати хід кожної справи. І в такому ж електронному вигляді передаватимуться справи до суду, що вже відбувається.