У МЗС наголосили, що візит очільника Кремля на півострів не узгоджували з Україною. Поїздка відбулася всупереч неодноразовим застереженням, пояснив речник відомства Олег Ніколенко.

Читайте також Путін хотів вступу Росії у НАТО, але висував свої умови

Реакція відомства на кримський візит Путіна

Візит Путіна на півострів у міністерстві розглядають як грубе порушення Росією суверенітету України, норм міжнародного права, резолюцій Генасамблеї ООН, а також зобов'язань Росії за низкою договорів.

Ніколенко звернув увагу на те, що російські посадовці регулярно відвідують тимчасово окупований Криму. Він наголосив, що держава-агресорка має повернутися до виконання своїх міжнародно-правових зобоз'язань.

У МЗС згадали про викрадення та вбивства у Криму

Також у МЗС зазначили, що Росія як держава-окупант має можливість продемонструвати справжню турботу про мешканців окупованого Криму. Наприклад, припинити безпрецедентні порушення прав людини, зокрема – політичні репресії, викрадення і вбивства.

Водочас у відомстві закликали звільнити незаконно утримуваних за ґратами українців й зосередити зусилля на політико-дипломатичному вирішенні конфлікту. Мовляв, це потрібно для відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах.

Путін приїхав в окупований Крим: що відомо

  • Російський лідер прибув в окупований Криму 4 листопада. Все для того, аби взяти участь "у святкових заходах з нагоди Дня народної єдності" у Севастополі.
  • Звертаючись до місцевих мешканців, Путін цинічно заявляв, що "Крим назавжди з Росією", бо нібито "така воля всього російського народу".