Про це у нічному зверненні до українців розповів Президент України Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. За його словами, сьогоднішня доба відзначилася великою кількістю політичних та дипломатичних активностей. Зокрема, уряд утворив штаб, який готуватиме країну до наступного опалювального сезону.

Читайте також Зеленський звернувся до українців: що сказав президент у 104 день війни

Зеленський про підготовку до наступного опалювального сезону

Як зазначив Зеленський, рішення створити штаб для підготовки до наступного опалювального сезону було ухвалене за результатами наради, яку президент провів як із членами уряду, так і з представниками наших найбільших державних енергокомпаній і регуляторів. У зустрічі взяли участь: прем'єр-міністр, міністри енергетики, економіки, міністр розвитку громад і територій, керівники "Нафтогазу", "Укренерго", "Енергоатому" та НКРЕКП. Також був присутній профільний заступник керівника Офісу Президента.

Що б не планували собі окупанти, ми маємо готуватися до наступної зими – у нашій державі, на своїй землі, для всіх громадян,
– розповів глава держави.

На нараді обговорювали питання:

  • закупівлі достатнього обсягу газу на опалювальний сезон,
  • накопичення вугілля,
  • виробництва електроенергії.

Президент наголосив, що наразі у нас не буде продажу українського газу і вугілля за кордон. Та підкреслив – весь видобуток спрямують на внутрішні потреби наших громадян.

Експорт електрики

Зеленський розповів, що після приєднання України до об'єднаної енергомережі Європи, такий експорт не лише дозволить збільшити валютний виторг країни, але й прямо вплине на стабілізацію енергетичної ситуації у сусідніх країнах, які скорочують споживання російських енергоресурсів.

Ще один важливий аспект, який обговорили 7 червня, – це ремонтна програма для ТЕС, ТЕЦ і котелень. Зокрема для тих, які були пошкоджені чи повністю розбиті російськими ударами.

Виконання цієї програми найближчими місяцями – це одне з топзавдань для Міністерства енергетики України,
– підкреслив Зеленський.

Водночас президент поставив уряду конкретне завдання – зробити все, щоб тарифи на газ та електрику і в наступному опалювальному сезоні не змінилися. "Людям і так складно, бо війна", – додав він.

За його словами, місцева влада відповідає за тарифи на тепло і на гарячу воду, і на місцевому рівні має бути забезпечена така сама незмінність тарифів і зимою 2022 – 2023 років.

Важливо – нічне звернення Зеленського за 7 червня: відео