Видання посилається на дані Національної гвардії штату Аризона. Зокрема, розповіла речниця Нацгвардії капітан Ерін Генніган, ця група пілотів почала навчання в середині жовтня.

Дивіться також Нададуть друге дихання нашій авіації: що зможуть робити F-16 в Україні

Навчання тривають на базі 162-го винищувального авіакрила в Тусоні, штат Аризона. Наразі у Пентагоні заявили, що процес навчання першої групи триватиме ще кілька місяців.

Друга група, у якій також четверо пілотів, почала навчання в січні. Третя група наразі вивчає англійську термінологію перед тим, як почати навчання безпосередньо на F-16.

Очікують, що всі пілоти завершать підготовку в період із травня до серпня. Водночас точні терміни залежать від прогресу програми.

Передача винищувачів: актуально

  • 18 лютого Foreign Policy повідомило, що Україна зможе отримати перші винищувачі F-16 влітку 2024 року. Ймовірно, йдеться про червень.
  • У Повітряних силах не підтвердили й не спростували інформацію про отримання літаків у червні, відмовившись говорити про терміни. При цьому зазначили, що Україна вже займається адаптацією інфраструктуру під цей тип літака.