Про це йдеться в заяві МЗС Україні.

Олег Сенцов, Олександр Кольченко, а також інші громадяни України, що нині незаконно утримуються на території Росії, є політичними заручниками та невинними жертвами агресії Російської Федерації проти України. Неправомірне судове рішення, яке базується на сфабрикованих матеріалах слідства, отриманих, у тому числі, внаслідок застосування до українських громадян психологічного тиску та фізичних тортур, стало остаточним підтвердженням політичної заангажованості судової системи Російської Федерації,
— наголошується у заяві.

Як додали у МЗС, суд проігнорував надані захистом Сенцова та Кольченка докази про їхню непричетність до інкримінованих дій.

Читайте також: ТОП-10 цитат Олега Сенцова

У свою чергу речниця МЗС України Мар'яна Беца у своєму Twitter назвала сьогоднішній суд "пародією".

"Пародія на правосуддя в Росії! Ми найрішучішим чином засуджуємо незаконні вироки Сенцову і Кольченку. Свободу нашим героям!", — написала Беца.

Екс-спікер МЗС України Євген Перебийніс, який зараз служить послом в Латвії, також прокоментував в Твіттері вирок.

"20 років? Вирок Сенцову і Кольченку? Ні, це вирок Росії. І Сенцов, і Кольченко, і Крим будуть вільними значно раніше. Чи буде Росія — питання", — зазначив він.

Нагадаємо, Північно-кавказький окружний військовий суд оголосив вирок українському кінорежисеру Сенцову та громадському діячу Олександру Кольченку. Сенцова засудили на 20 років, а Кольченка — на 10.