Зеленська зауважила, що турецьке слово "байрактар" ("прапороносець") в Україні стало символом справжнього захисту та перемог. Водночас скоро у двох країн з'являться нові спільні назви.

Зауважте "Це війна світоглядів": Олена Зеленська дала інтерв'ю австралійцям про цінності й перемогу

Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні й водночас матиме турецьке серце. Протичовновий корвет типу Ada "Гетьман Іван Мазепа",
– заявила перша леді.

Зеленська розповіла, що це ім'я для корвета обрав український лідер Володимир Зеленський ще у 2021 році. Тоді стартувало будівництво. "Гетьман Іван Мазепа" стане першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України.

Корвет спустили на воду: дивіться відео

Перша леді звернулася до корвету з настановою

Зеленська зауважила, що у таких випадках до суден звертаються, як до людей – з настановою та повагою.

"Отже, корвете "Гетьман Іван Мазепа", бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутного вітру, спокійного моря й лише перемог! Завжди пам'ятай свою турецьку батьківщину і неси славу Україні", – побажала перша леді.

У Туреччині спустили на воду корвет ВМС ЗСУ "Гетьман Іван Мазепа" / Фото Олени Зеленської

Зеленський зустрівся з гендиректором виробника "Байрактарів"

Восени 2022 року Зеленський у Києві зустрівся з Халуком Байрактаром – гендиректором турецької компанії Baykar Defence.

Президент вручив другові України орден "За заслуги" І ступеня. Зеленський наголосив, що в Україні кожен знає, що таке "Байрактар". Тим часом Байрактар вручив українському лідеру сорочку, на якій вишили безпілотник.

Темою розмови під час зустрічі було будівництво заводу "Байкар" в Україні. Байрактар зауважив, що хоче, аби на заводі в Україні змогли створювати:

  • Bayraktar TB2:
  • Bayraktar AKINCI:
  • Bayraktar KIZILELMA.

Зауважте – "Байрактари" вже скоро вироблятимуть в Україні: дивіться відео