Харків’янин Саша Маслов уже в 7 років почав знімати на плівковий фотоапарат "Агат". Це доволі раннє захоплення, проте це можна пояснити тим, що його батько – один із кращих фотографів Харкова.

Читайте також: Українка, яка знялася у відомому серіалі "Рятувальники Малібу"

Переїхавши у Нью-Йорк, Саша постійно розсилав свої портфоліо і телефонував редакторам. У цьому місті працює близько 20 тисяч фотографів, тож перший крок йому давався важко.

Наполегливість стала головною рисою. Адже який би талановитий ти не був, ти не можеш просто сидіти і чекати замовлень. Навіть щоб попрацювати помічником фотографа, доводилось по 20 разів телефонувати і нагадувати про себе.


Фотограф Саша Маслов

Коли гроші закінчились, Саша продав машину, потім особисті речі і камери. Харків’янин сам придумував собі зйомки, домовлявся з героями, а потім шукав видання, яким би вони були цікаві.

Одного дня, за 5 місяців після переїзду, йому нарешті зателефонували. Це був редактор New York Times. Так, українець нарешті отримав перше замовлення. З цього моменту все налагодилось.


Маслов фотографував володаря Оскара Магаршала Алі

Для нього зйомки – це щастя. Можливо, тому вже 10 років Саша не бере відпусток. Зйомки його не виснажують, а перепочити можна й у перервах. Приблизно півроку його не буває вдома – мандрує світом, готує власні проекти. Вони, до речі, другий секрет успіху.

Не можна ж обмежуватись лише комерційними завданнями. Безперечно, вони приносять дохід, але тільки у власних проектах можеш продемонструвати свій характер, своє бачення, розповісти масштабну історію. Це хороша інвестиція у професійне майбутнє.

Читайте також: Космічні ролики: українці знімають рекламу на висоті 30 кілометрів

Так було з проектом про ветеранів Другої світової війни. Саша і сам не очікував, що вдасться зібрати історії 127 людей з 24 країн. Це і солдат, який побував на полі бою, колишній військовополонений, медсестра, партизан невеликого iталійського села.


Фото з проекту про ветеранів Другої світової війни

Зйомки розтягнулися на 6 років. Хтось боїться, що за такий час до проекту запал може згаснути. Маслов підтверджує: цього не уникнеш, але довготривалі завдання формують твоє професійне обличчя, розвивають твої здібності.

Читайте також: Український науковець винайшов технологію, якою користується весь світ

Штати навчили Маслова багато працювати. Адже концентрація талановитих людей настільки велика, що від тебе чекають повного професіоналiзму. Для кожної зйомки слід мати план "Б", і якщо щось йде не так, цього не показувати.

Якщо багато працювати, успіх неодмінно прийде. Хоча кожен трактує його по-своєму. Для нього це не список іменитих замовників у портфоліо, а відчуття щастя, коли наприкінці дня пишаєшся тим, що вдалось зробити.