Такі повідомлення отримали жителі Харківської, Одеської та Донецької областей. Українців закликали не реагувати на спам-розсилання й лишатися свідомими.

Цікаво Наскільки Україна готова до впровадження 5G? В "Київстар" дали відповідь

Що відомо про спам-розсилання телефонами

На мобільні телефони українців, які є клієнтами трьох великих операторів мобільного зв'язку – "Київстар", Lifecell і Vodafone, почали приходити повідомлення від незнайомого користувала з незнайомим посиланням на невідомий телеграм-канал.

Міняємо інформацію про ЗСУ на долари,
– мовиться в СМС-розсиланні.

Українці отримали провокативні СМС-розсилання / Фото Фокусу

Варто зазначити, що за посиланням у жодному разі не можна переходити. А ще краще одразу видаляти його з телефону.

Отримав таке повідомлення й командир 97 батальйону 60 окремої механізованої бригади. Він попередив громадян про чергову провокацію ворога, на яку не можна вестися.

"Масове СМС розсилання накрило абонентів в Україні. Ворог намагається підкупом обдурити інформацію та провести ІПСО", – сказав він.

Звідки велося розсилання повідомлень

Згодом у компанії "Київстар" надіслали користувачам повідомлення з роз'ясненням, що саме відбувається. За даними компанії, користувачі почали отримувати розсилку із закликами до державної зради. Їх розсилали через інтернет, а джерело розташоване за кордоном.

Фахівці "Київстару" оперативно заблокували канал розсилки. Про дії зловмисників повідомили СБУ та Кіберполіцію,
– наголосили у компанії.

Київстар прокоментував смс-розсилання
У Київстарі прокоментували ситуацію зі спам-розсилкою / Фото з мережі

Прокоментували розсилання повідомлень і у Центрі стратегічних комунікацій. Там закликали українців у жодному разі не реагувати на ворожі пропозиції й не переходити за посиланнями, які розміщені там.

Наостанок у Центрі нагадали, що, за передавання інформації про ЗСУ, критичну інфраструктуру чи будь-яку іншу співпрацю з ворогом, можна понести кримінальну відповідальність. Ба більше, це також може нашкодити нашим захисникам у боротьбі проти ворога.