Інформацію про збільшення кількості резюме та відновлення інтересу до пошуку роботи за кордоном опублікував Національний банк України.

Водночас Скільки безробітних зареєстрували в Україні за травень: вражаючі цифри

Як приклад НБУ наводить дані частоти запитів про роботу за кордоном українською та російською мовами з території України. Перше місце посідає робота в Польщі. На другій позиції – Німеччина. Замикає першу трійку Чехія.

"Водночас у цілому економічна активність залишалася слабкою, про що свідчили поглиблення падіння попиту та обсягів виробництва електроенергії, в цілому негативні очікування підприємств щодо зайнятості, а також низький рівень кількості нових вакансій", – відзначили в НБУ.

Нагадаємо, що українці можуть отримати статус безробітного та оформити виплати допомоги із безробіття онлайн. Заяву про надання статусу безробітного можна подати через електронну пошту та портал "Дія".

Нацбанк також відзначає, що 83% підприємств не очікують змін у кількості працівників. Виняток – сільськогосподарські підприємства очікують збільшення зайнятості на фоні сезонних робіт, а також дещо поліпшилися очікування в підприємств торгівлі та переробної промисловості, крім імпортерів. Попри це, кількість нових вакансій на work.ua практично не змінюється.

Варте уваги Рабства в Україні немає, – Зеленський про виїзд заробітчан

Проблема заробітчан та закритого кордону: основне

  • Більшість країн ще у березні закрили свої кордони через поширення коронавірусу. Але зараз чимало з них готові приймати робітників. Відповідні запити надсилають в Україну.
  • Уряд переконаний, що слід розглядати кожен такий запит окремо. Рішення приймати на основі епідеміологічної ситуації у конкретній країні та дотримання певних умов.
  • Вже відбулися декілька спецрейсів, які відвезли заробітчан за кордон. Зокрема, до Великої Британії авіакомпанія МАУ 29 квітня здійснила рейс Київ – Лондон. А 27 квітня заробітчани полетіли до Гельсінкі, 5 травня – до Франкфурта, 8 – до Австрії.
  • Загалом Кабмін розробив 5 етапів виходу з карантину, проте про відкриття кордонів інформації у плані уряду немає.