Про це інформує посольство України в РФ на своїй фейсбук-сторінці, а також пресслужба Укрзалізниці. З Києва поїзд вирушить 27 березня о 18:36 та прибуде до Москви 28 березня о 10:14. Він привезе додому росіян, які бажали евакуюватися з України.

Дивіться також Евакуація українців: відсутність масок та натовп в аеропорту – відео

28 березня планується відправлення громадян України спеціальним потягом за маршрутом Москва – Київ. Посадка громадян буде здійснюватися на Київському вокзалі Москвина на 15 колії і розпочнеться о 13:00 за місцевим часом. Переконливо просимо прибути на залізничний вокзал заздалегідь, не пізніше ніж за 2 години до відправлення потяга,
– повідомляють посольстві.

Українців, які бажають у такий спосіб повернутися додому, спочатку просили заповнити онлайн-анкету та вказати свої дані. Тепер вони можуть придбати квитки на потяг. У поїзда – 18 вагонів, усі вони купейні, вартість квитка становить понад 3 тисячі гривень.

Увага! З Москви поїзд вирушить 28 березня о 19:35, а прибуде до Києва 29 березня о 7:32.

Зауважимо, що з 27 березня Україна збирається закрити свої кордони для авіа- та залізничного сполучення, тому виїзд та в'їзд цього поїзда є винятковим.

Укрзалізниця

Квитки на поїзд для українців, які бажають повернутися додому з Росії, вже є у продажу / Скриншот із сайту Укрзалізниці

Вартість квитка
Вартість квитка / Скриншот із сайту Укрзалізниці

Чому Україна евакуйовує своїх громадян з різних куточків світу? Через пандемію коронавірусу. У рамках карантинних заходів держава закрила свої кордони для іноземців, а з 17 березня припинила міжнародне авіа-, залізничне та автобусне сполучення. Відтак, українці, які до цього часу не змогли виїхати з території іншої держави, фактично не мають змоги самостійно дістатися додому.