Українець Дмитро Никифоренко 30 липня повертався на автобусі після зустрічі з друзями начебто в стані алкогольного сп'яніння. Стверджують, нібито його поведінка була неадекватною.

До теми Зв'язали ременем: у Польщі після затримання поліцією загинув українець

Поліція каже, що українець був агресивним

Водій автобуса висадив українця і викликав рятувальників. Свою чергою ті подзвонили поліції. У крові чоловіка виявили 1,5 проміле алкоголю.

За словами правоохоронців, затриманий був агресивним та кусався. Проте відеомоніторинг після перевезення хлопця у витверезник не показав цього. Також ЗМІ пишуть, що насправді Никифоренко просто спав в автобусі.

Крім того, у матеріалах справи немає інформації з нагрудних камер поліцейських. Ймовірно, їх відключили після затримання. Відеозаписи з'явилися, коли українця доставили у витверезник. Чоловік тоді вже був у наручниках.

Чоловіка катували

ЗМІ повідомляють, що до чоловіка протягом години застосовували фізичну силу. На відео, яке є у ЗМІ, видно, що Никифоренко зайшов до кімнати о 22:27 з характерною плямою від сльозогінного газу.

Йому розстебнули наручники, тож чоловік намагався встати. Тоді на українця накинулись 6 людей: поліцейські та співробітники витверезника. Вони сідали на чоловіка та притискали його голову до підлоги коліном. Потім прив'язали до ліжка, гатили по ньому кулаками, кийком, а також душили.

Це тривало, поки у ситуацію не втрутився лікар. На жаль, реанімувати його не змогли. Близько 23:53 Никифоренко помер.

Рідні українця запевняють, що він не пив

Члени сім'ї українця переконують, що загиблий не зловживав алкоголем і ніколи не був агресивним. Відомо, що 25-річний чоловік приїхав на заробітки та працював на будівництві.

Поховали чоловіка у серпні.

Яка причина смерті

Прокуратура Польщі відкрила справу за статтею про ненавмисне доведення до смерті людини. За це винних можуть ув'язнити до 5 років.

Розслідування смерті веде районна прокуратура Свидниці, аби не було звинувачень в упередженості. Слідчі чекають результатів експертиз.

За інформацією ЗМІ, попередні висновки експертів вказують на те, що, ймовірно, причиною смерті було насильницьке задушення.

Що зараз із поліцейськими

Коли тема набула розголосу в ЗМІ, 4 правоохоронців відсторонили. Ще двох – звільнили зі служби.

Їх стаж роботи був від 2 до 19 років.