Для осіб, які контактували з інфікованими, планують відкрити ізолятор. Це повідомила пресслужба Головного управління Держспоживслужби Черкащини.

Читайте також Паломників, що прибули в Україну до заборони в'їзду, протестують на COVID-19

Як борються із поширенням COVID-19 в Умані

На зустрічі в Держспоживслужбі обговорили дотримання паломниками протиепідемічних заходів на могильному комплексі цадика Нахмана, у синагогах та спеціалізованих закладах охорони здоров’я.

Пресслужба зазначила, що у 6 хасидів, які занедужали на COVID-19, легка форма перебігу хвороби. Цих паломників розмістять в одному зі спеціально відведених місцевих готелів.

Також на період паломництва хасидів в Умані до "першої хвилі" медичних закладів тимчасово додали Маньківську районну лікарню. Про це проінформувала керівниця управління охорони здоров’я Лариса Кошова на нараді в Черкаській держадміністрації.

Що варто знати про хасидів в Умані

  • Щороку тисячі хасидів прибувають в Умань, щоб відсвяткувати Рош га-Шана – єврейський новий рік.
  • Через пандемію коронавірусу паломництво хасидів вирішили обмежити. Уряди України та Ізраїлю у спільному зверненні попросили євреїв відмовитися від поїздки в Умань.
  • Однак, станом на початок вересня, в Україну прибули близько 500 хасидів.
  • Паломники вдались до хитрощів через обмеження в'їзду іноземців в Україну. Вони стверджували, що приїхали транзитом, тобто на 2 дні, однак залишились довше.
  • Напередодні святкування Рош га-Шана в Умані посилили карантинні обмеження.