Щоб не сплачувати повну суму мита, зловмисники вказали неправдиву інформацію в документах. Про це розповіли в Державному бюро розслідувань.

Читайте також Понад 500 мільйонів гривень: ДБР підрахувало збитки через корупцію

ДБР викрило схему, з допомогою якої намагались ухилитись від сплати мита

Державне бюро розслідувань заблокувало незаконне ввезення в нашу країну партії товарів широкого вжитку, чим відвернуло збитки державі на 300 тисяч доларів,
– розповіли у відомстві.

У ДБР повідомили, що дізнались про намір представників комерційної структури ввезти вантаж в Україну з незаконним звільненням від митного оформлення. Наразі відомо, що:

  • товари мали перевезти через митний пост "Ягодин" Волинської митниці;
  • водій фури з причепом надав неправдиві документи;
  • зокрема він зазначив, що нібито транспортує "емульгатори для катіонних застигаючих асфальтових емульсій" загальною вагою понад 1,5 тонни та митною вартістю майже 200 тисяч гривень.
  • оглянувши авто, правоохоронці зафіксували – вантаж значно важчий та не відповідає супровідній документації.


Водій надав неправдиві документи щодо товару, який перевозив / Фото ДБР

За дорученням слідчого ДБР митники повторно оглянули вантаж та з'ясували, що насправді фура перевозила 25 тонн товарів широкого вжитку.


Під виглядом емульгаторів перевозили шкарпетки та інші товари / Фото ДБР

ДБР викрило схему уникнення мита: дивіться відео

Наразі ДБР перевіряє, чи причетні до оборудки посадовців митної служби. Триває слідство.

Коротко про останні викриття ДБР

  • 11 листопада ДБР затримало депутата Херсонської обласної ради. Він вимагав у власника рекламного агентства 300 тисяч гривень за посередницьку послугу.
  • ДБР підрахувало збитки бюджету України через зловживання чиновників, які прагнуть особистої вигоди. За 3 роки своєї діяльності встановили втрати на 524 мільйони гривень.
  • 9 листопада викрили двох працівників Львівської митниці, які були учасниками схеми вивезення брухту кольорових та дорогоцінних металів. Оборудка спричинила збитки приблизно на 100 мільйонів гривень.