З боєкомплектом у частині безпеки було щось не так, тому "Циклон" і здетонував. Це 24 Каналу пояснив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник.

Читайте також Останній ракетоносій у Криму, – у ВМС сказали, як ураження "Циклона" вплине на пуски "Калібрів"

"На його борту йшло установлення морської версії зенітно-ракетного комплексу "Панцирь-С1". Він має до 12 ракет ближнього радіуса дії у межах до 20 кілометрів. Там і з боєкомплектом не все було так, як треба у частині безпеки, і він здетонував", – пояснив він.

Бойовий потенціал ворога

"Циклон" – це малий ракетний корабель проєкту 22800 "Буян-М". Він може нести до восьми ракет «Калібр». Окупанти не мають чим його замінити. Річ у тім, що працює Конвенція Монтре 1936 року. Туреччина закрила Босфор і Дарданелли.

Але все-таки бойовий потенціал ще поки зберігається. Сукупно усіх класів ракетоносіїв від двох великих фрегатів типу "Буревісник" до малих ракетних кораблів і підводних човнів типу "Варшавянка" у ворога приблизно 20 робочих одиниць. Це досить багато,
– сказав полковник запасу ЗСУ.

Ураження ракетоносія "Циклон": головне

  • У ніч на 19 травня вибухи лунали у низці міст – у тимчасово окупованому Севастополі, а ще у Джанкої, Євпаторії та Саках. Після цієї атаки ВМС України та Генштаб ЗСУ заявили про знищення тральника "Ковровець". Однак у ЗМІ припускали, що постраждав малий ракетний корабель "Циклон".
  • У вівторок, 21 травня, у Генштабі ЗСУ заявили, що внаслідок ракетної атаки на бухту окупованого Севастополя у ніч на 19 травня був пошкоджений не тральник "Ковровець", а малий ракетний корабель "Циклон".
  • Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук розповів, що "Циклон" – останній ракетоносій на території Криму.