Про приїзд фон дер Ляєн в Україну у вівторок, 9 травня, стало відомо ще напередодні. Очільниця Єврокомісії вже зустрілася з українським лідером Володимиром Зеленським.

Дивіться також Між двох вогнів: як Україна переосмислює свою долю та роль у Другій світовій

Президент вже опублікував відео зустрічі.

Сьогодні ми зустрічаємось у Києві в цей особливий день, тому що Київ – це ідеальне місце, щоб святкувати День Європи. Щодня хоробрий народ України захищає саме ті цінності, які є основою Європейського Союзу, – заявив Зеленський.

Зеленський та фон дер Ляєн зустрілися у Києві: дивіться відео

Деталі зустрічі

Зеленський під час брифінгу з фон дер Ляєн наголосив, що Євросоюз готовий надати Україні мільйон снарядів для артилерії. Президент подякував за це рішення. Також під час зустрічі обговорювали:

  • швидкість закупівлі;
  • постачання цих боєприпасів.

Зеленський заявив, що на полі бою вже потребують їх.

Також президент наголосив: вже настав час розпочати переговори про повноцінне членство України у ЄС. Україна розраховує, що вже у червні отримає позитивну проміжну оцінку на шляху до євроінтеграції. Настав час прибрати штучну політичну невизначеність у відносинах між Україною та Євросоюзом.

Фон дер Ляєн опублікувала щемливий допис

У своєму дописі згадала посадовиця, зокрема, про те, що віднедавна 9 травня в Україні – це День Європи. Зі слів чиновниці зрозуміло, що їй надзвичайно радісно провести це свято в нашій державі.

"Приємно повернутися в Київ. Де цінності, які ми цінуємо, захищаються щодня. Тож це таке доречне місце для святкування Дня Європи. Я вітаю рішення президента Володимира Зеленського зробити 9 травня День Європи також тут, в Україні", – йдеться в дописі Урсули фон дер Ляєн.

Урсула фон дер Ляєн у Києві
Урсула фон дер Ляєн у Києві / Фото з твітеру чиновниці

День Європи замість "Дня Побєди"

  • Тривалий час українці під впливом російської пропаганди святкували 9 травня так званий "День Побєди".
  • Уже зараз можна констатувати, що нам як нації вдалось переосмислити власну історію та засвідчити рух в бік повної культурної незалежності від Росії та СРСР.
  • Власне, указом Президента України 9 травня – це День Європи. Його святкують усі держави Європейського Союзу і тепер ми.
  • А 8 травня ми відзначаємо День пам'яті та примирення, вшановуючи жертв Другої світової війни.

Втрати України у Другій світовій війні
Втрати України у Другій світовій війні / Картинка 24 Каналу