Текст законопроєкту зареєстровано у парламенті і доступний на сайті Ради. Це перший законопроєкт ініційований новим Кабінетом Міністрів України в цілому і прем'єром Денисом Шмигалем зокрема.

До слова У Раді поки немає голосів, щоб ввести надзвичайний стан

Проєкт закону був зареєстрований лише 23 березня, але не виключено, що розглянуть його на позачерговому засіданні Верховної Ради. Як повідомляють джерела 24 каналу, це має відбутися 26 березня.

Що передбачає проєкт і чому його ухвалюють саме зараз

  • У пояснювальній записці до закону мовиться про реальний ризик зриву забезпечення харчуванням бійців ЗСУ через ситуацію із коронавірусом. Компанія, що надавала послуги з харчування ЗСУ відмовилась це робити через поширення у регіонах України коронавірусу.
  • Оскільки забезпечення харчуванням військових безпосередньо впливає на обороноздатність держави Рада повинна дозволити Міноборони та МВС продовжити до 31 грудня 2020 року строк дії договорів про закупівлю послуг з харчування, які діяли у 2019 році.
  • Реалізація закону не потребуватиме додаткових видатків із Державного бюджету України. Харчування військових здійснюватиметься у межах бюджетних асигнувань, передбачених Міноборони та МВС на вказані цілі за відповідними бюджетними програмами.

державний бюджет, держбюджет-2020
Що передбачає державний бюджет на 2020 рік / інфографіка 24 каналу