Родина раніше проживала в Ялті. З Настею – першою усиновленою дитиною – вони зустрілись в інфекційній лікарні під час поїздки з фондом.

У минулому випуску Любов зцілює: сім'я Дадак всиновила хворих дітей і кардинально змінила їхнє життя

"Я зрозуміла, що цю дитину потрібно рятувати, бо вона навіть не могла говорити. Їй було майже 6 років. Я розуміла, якщо вона потрапить в інтернат, то там над нею будуть знущатися і звідти вона вийде зла", – розповіла мама Ірина.


Настя – перша всиновлена дитина сім'ї Кузьменко / Фото з сімейного архіву

Настя пригадує, що тоді дуже зраділа, адже була вже на шляху переходу в дитячий будинок.

"Я вже їздила в дитячий будинок, мені показували, як живуть там дітки. Тоді в мене з'явився дуже сильний страх. Мені самі лікарі казали, якщо ти туди потрапиш, то про тебе забудуть і ти будеш не потрібна нікому", – поділилась спогадами дівчина.

"Я хотіла, аби вони мене всиновили"

Ірина та Ігор рішення про всиновлення прийняли фактично за годину. Кажуть, це була любов з першого погляду, попри те, що спершу мріяли всиновити немовля.

"Я хотіла, аби ці люди мене всиновили. До мене багато приходили і дивилися, але я хотіла, аби саме вони мене всиновили, вони мені запали у серце", – пояснила Настя.


З Настею подружжя познайомилось в інфекційній лікарні / Фото з сімейного архіву

"Я зрозумів, що вони прийшли за мною"

Після цього родина Кузьменко вирішила всиновити ще двох дітей. "Ми вирішили, що дівчинка буде із Ялти, а хлопчики – із Кременчука", – жартома пригадує батько родини Ігор.

"Я був в дитячому будинку, бачу в коридорі, прямо біля виходу, стоять мама і тато. Я подивився на них і зрозумів, що це за мною. Я вирвався з руки і побіг до них", – розповів син подружжя Ілля.


Батько Ігор з донечкою та двома синами / Фото з сімейного архіву

Втеча з Криму

Родина пригадує, що коли жили в Криму, часто подорожували автівкою – у Севастополь, Бахчисарай. Однак у 2014 році почалась війна, і сім'ї Кузьменко довелось втекти з рідних країв.

"Ми втекли з Криму через рік після війни. Ми всю ніч завантажували машину, коли ми приїхали до кордону, який вже контролювала Росія, вони вивантажили все. Було дуже страшно. Вони ставили питання, і ми всіх попередили, що ми не тікаємо, ми їдемо на певний час в гості до мого дідуся. Пояснювали, що це не переїзд", – поділився Ігор Кузьменко.

Читайте також "Бог відкрив наше серце": історія подружжя Процик з Львівщини, яке усиновило 11 дітей

Подружжя втратило все – роботу, житло, друзів, спілкування. У Львові треба було починати все з початку. Однак попри всі складнощі, вони відчували себе вільними.

Коли ми виїхали з Криму, ми почали кричати від радості, що вільні,
– пригадав батько сім'ї.


Сім'я Кузьменко / Фото зі сімейного архіву

"Можливо, саме ваша дитина врятує тисячі життів"

Після переїзду син Микола вступив у військовий коледж. Про це мріє і молодший Ілля. "Коли Коля вступив у військовий коледж, Ілля сидить, ледь не плаче і каже: "А можна я піду замість нього зараз?", – розповіла мама Ірина.


Родина Кузьменко втекла з Криму та живе у Львові / Фото з сімейного архіву

Родина Кузьменко переконана, що одне врятоване життя вартує цілого світу. Ігор та Ірина закликають не боятись і усиновлювати дітей: "Беріть, адже ви не знаєте, хто з цієї дитини виросте далі, можливо, саме вона врятує тисячі. Це важко, але це справді вартує цього".