Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Настоящее время". Він не заперечує, що більшість проваджень відкрили після заяв ексзаступника голови Адміністрації Президента Віктора Януковича Андрія Портнова.

Цікаво! Хто з президентів України залишав посаду з найнижчим рейтингом: неочікувані дані

"Якщо ДБР бачить можливі ознаки злочину, вони не можуть не відкрити провадження і не розслідувати його. Деякі розслідування вже завершені, готові проєкти підозр. Але поки на цій стадії вони зупинені. Інші тривають. У нас в прокуратурі є власні розслідування, пов'язані з колишнім президентом України. І вони відкриті не за зверненням Портнова. За нашими власними матеріалами", – розповів генпрокурор.

Він пригадав, що в справі про Іловайську трагедію, Порошенко проходить як свідок. Однак в ГПУ є провадження, в яких п'ятий президент може мати інший процесуальний статус.

На запитання журналіста, чи стосується справа щодо використання службового становища особистого збагачення Порошенка, Рябошапка відповів: "Не зовсім так... Я думаю, він незабаром сам все розповість".

Важливо! Нині для притягнення нардепів до кримінальної відповідальності необхідна згода Верховної Ради і внесення відповідного подання генпрокурора до парламенту.

В розслідуваннях фігурує Петро Порошенко?

Нині ДБР веде щонайменше 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує Порошенко. Всі вони здебільшого відкриті через заяви ексголови АП Віктора Януковича Андрія Портнова.

Порошенко фігурує, зокрема, у таких справах:

"захоплення влади" у 2014 році;
зловживання владою під час скасування у 2016 році рішення голови однієї з місцевих райдержадміністрацій Миколаївської області;
• фіктивний продаж заводу "Кузня на Рибальському", під час якого, за версією слідства, могло бути відмивання коштів;
• можливе декларування неправдивої інформації.

Порошенко приходив на допити до ДБР лише 25 липня та 12 серпня. Однак проігнорував їх 3 вересня, 6 вересня та 10 вересня.

В яких справах Порошенка вже допитали?

• Націоналізація "Приватбанку".
• Про захоплення Росією українських моряків у 2018.
• Про кримінальне провадження, розпочате НАБУ щодо підписання та імплементації Мінських угод.
• Про судову реформу.