"Те, що я бачив своїми очима, то співвідношення було як мінімум один до чотирьох з переважанням в їх сторону", - сказав Хомчак в ефірі "5 каналу".

Він розповів, що 27 серпня сили АТО провели переговори з російськими військовими, з якими у них був "вогневий контакт".

"У нас перебували їхні полонені і один поранений, якому ми надали допомогу. Вони нам сказали: "Віддайте нам полонених і поранених, а ми допоможемо вам пройти коридор 18-20 кілометрів, щоб ви могли вивести свої війська без втрат". Домовилися про час, про маршрути, що вони нас супроводжують, щоб не було ніяких конфліктів з терористами", - сказав Хомчак.

За його словами, російські військові поставили умови, згідно з якими сили АТО повинні були залишити свою зброю і військову техніку, йти по іншому маршруту однією колоною замість двох. Керівництво АТО прийняло рішення виходити з оточення у відповідності з першими домовленостями.

"Ми очікували, що доведеться прийняти бій, єдине, чого ми не очікували, що це будуть підлі засідки, які були побудовані так, що це був просто розстріл", - додав генерал.

Нагадаємо, під Іловайськом кілька загонів добровольчих батальйонів потрапили в оточення. Протягом кілька днів вдається виводити бійців невеликими групами.