У справі проходять 12 осіб – чиновники та громадські активісти. Їх вже доправили до іспанської столиці з в'язниць поблизу Барселони, повідомили у The Times.

Читайте також: У Барселоні пройшли багатотисячні марші проти від'єднання від Іспанії

За ґратами колишні лідери Каталонії перебувають вже 16 місяців. Серед них – лідер Каталонської республіканської партії Оріол Жункерас.


Каталонський політик та історик, прихильник незалежності Каталонії, Оріол Жункерас

Їх звинувачують у сепаратизмі, незаконному привласненні державних коштів та проведенні референдуму про незалежність Каталонії, який Мадрид визнав незаконним.

Я готовий отримати довгий термін тюремного ув'язнення. Проте я вважаю, що нас визнають невинними,
– прокоментував один із підсудних Жорді Санчес, лідер Каталонської національної асамблеї.

У липні 2018 року понад 100 тисяч людей вийшли на вулиці Барселони з вимогою звільнити з-під варти лідерів сепаратистського руху та повернути додому політиків, яким в Іспанії загрожує кримінальне переслідування.

Чому Каталонія хоче незалежності? Представники каталонського націоналізму заявляють про історичну і культурну особливість каталонської нації й прагнуть добитися повного суверенітету та незалежності регіону. Причиною цього є низка політичних, етнонаціональних та економічних факторів, зокрема економічна потужність Каталонії, як найрозвинутішого і найприбутковішого району Іспанії.