main logo

Каталонія

Референдум про незалежність Каталонії відбувся 1 жовтня. Місцевий парламент 7 вересня більшістю голосів підтримав закон про проведення референдуму, на який винесли таке питання: "Ви хочете, щоб Каталонія була незалежною державою у формі республіки?". Рішення регіонального парламенту передбачає не лише голосування, а й створення нової правової бази для побудови незалежної від Іспанії держави. Йдеться про створення практично всіх державних органів окремо від Іспанії.

Офіційний Мадрид одразу ж заявив, що таке рішення парламенту Каталонії – це порушення Конституції, а Конституційний Суд Іспанії призупинив дію закону.

Конституційний суд Іспанії наклав на топ-чиновників Каталонії щоденні штрафи на шалені суми за кожен день організації так званого рефендуму про незалежність.

На референдумі 1 жовтня переважна більшість тих, хто взяв участь у голосуванні, проголосували за незалежність Каталонії. Мадрид оголосив референдум незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Європейський Союз також визнав референдум у Каталонії незаконним.

Попри це 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії.