Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Дивіться також: Кримський міст частково обвалився: яка причина, свіжі фото та відео

У відомстві зазначають, що руйнування даху одного із приміщень Балаклавської ТЕС виявили ще 30 серпня 2018 року. Теплова електростанція будується поблизу міста Севастополя на тимчасово окупованій території півострова.

Окупаційна влада приховує аварію з газовими турбінами SIEMENS, що завезені на територію АР Крим в обхід міжнародних санкцій, – розповіли у міністерстві.

Так, ділянка покрівлі даху розмірами 10х20 метрів прогоріла, про що свідчить зовнішній вигляд зруйнованої покрівлі та характерне задимлення.

"Саме аварія стала причиною перенесення, вже втретє, запуску згаданої ТЕС в експлуатацію, а також обмеження енергопостачання на території АР Крим", – уточнили у відомстві.

Окупований Крим Газові турбіни Аварія
Руйнування даху Балаклавської ТЕС виявили ще 30 серпня/ Джерело: https://mtot.gov.ua

У МінТОТі кажуть, що аварія сталася через порушення персоналом ТЕС інженерних та будівельних норм. Компанія SIEMENS не залучила своїх фахівців для налагодження та запуску обладнання.

ТЕС будує компанія "Тєхнопромекспорт", що належить російській державній корпорації "Ростєх" Копораціяперебуває під українськими та міжнародними санкціями.

Окупований Крим Газові турбіни Аварія
ТЕС будується поблизу окупованого Севастополя/ Джерело: https://mtot.gov.ua

Окупований Крим Газові Турбіни Аварія
Прогоріла ділянка покрівлі даху розмірами 10х20 метрів/ Джерело: https://mtot.gov.ua

Природний газ, який планують використовувати для виробництва електричної енергії Російською Федерацією, незаконно видобувають із родовищ на українському шельфі Чорного моря за допомогою плавучих бурових установок "Сиваш", "Таврида", "Петро Годованець", "Україна" ("Незалежність").

Нагадаємо, в липні 2017 Росія хотіла здійснити монтаж газових турбін виробництва німецького концерну Siemens в окупованому Криму. Німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапила до окупованого Криму в обхід санкцій. Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок.