Про це повідомив Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко в коментарі "112 Україна".

Він зазначив, що постпред РФ при ООН Василь Небензя озвучив проект резолюції, який направив керівництву ООН для ознайомлення з резолюцією усіх членів Радбезу.

"Ми в принципі очікували такого кроку від Росії, але не варто було сподіватися на те, що вони напишуть такий проект резолюції, який повністю влаштує і Україну, і всіх інших. Коли читаєш цей проект, на перший погляд він виглядає таким, знаєте, "безобідним", все там правильно написано. Коли починаєш вчитуватися, то розумієш, що там ідеться про якісь абсолютно нереальні речі", – зазначив Єльченко.

Читайте також: Росія застосовує доктрину генерала Герасимова, де війну ведуть за новими правилами, – Politico

За його словами, у проекті резолюції йдеться не про миротворчу місію ООН, а про "якусь місію з охорони місії ОБСЄ".

Тобто, уявіть собі ситуацію: стоять неозброєні монітори ОБСЄ і їх охороняють миротворці ООН. Я не бачу в цьому ніякої миротворчості, і я не уявляю собі технічно, як це можна зробити,
– зазначив Єльченко.

Постпред України додав, що також у документі вказано – миротворці ООН будуть розташовані тільки вздовж лінії розподілу між ворогуючими сторонами, але жодної згадки про мандат цієї місії і про російсько-український кордон – загалом, у документі від РФ "все дуже розмито".

Як відомо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови. Натомість миротворці повинні бути введені на всю окуповану Росією територію України.