Про це пише американський експерт з питань міжнародної політики Моллі Макк’ю у статті для Politico, передає "Голос Америки".
За її словами, начальник Генерального штабу збройних сил Росії Валерій Герасимов у публікації "Цінність науки в передбаченні" виклав нову військову доктрину, яка більше нагадує "хакерство суспільства ворога, аніж війну в лоб". Саме за таким планом діє російська влада зараз.
Читайте також: Журналіст вказав на прихований мотив Путіна у заяві про миротворців ООН
"Росія то застосовує ботів, щоб підтримати Трампа під час президентської кампанії, а то вказує прокремлівським медіа зображувати слабкість Трампа після його приходу до влади. Путін виганяє американських дипломатів з Росії, зменшуючи можливості для налагодження відносин з адміністрацією, яку він спочатку хотів бачити при владі", – зазначила експерт.
Вона додала, що зокрема завдяки Інтернету та соціальним медіа російські спецслужби проводять операції психологічного впливу, залучають хакерів, ЗМІ, бізнесменів та інших.
У доктрині російського генерала висвітлено, що військові тактики – не просто допоміжний засіб у війні, а як найкращий спосіб її виграти. Саме така тактика, на думку Макк’ю, і є справжньою війною.
Власне, "правила війни" істотно змінились: збільшилась роль невійськових способів досягнення політичних і стратегічних цілей, які, у низці випадків, за своєю ефективністю, значно перевищують силу зброї. Все це доповнюється військовими засобами прихованого характеру,
– цитує Герасимова Моллі Макк’ю.
Доктрина Герасимова чітко показує, що метою протистояння є досягнення середовища постійного неспокою та конфліктів всередині ворожої країни. Очевидно, що Росія не робить ставку на переможця, вона послаблює ворога і створює середовище, де ніхто, крім Кремля, перемогти не може.
Читайте також: Путін починає гарячково шукати вихід із ситуації, – експерт про миротворців на Донбасі
Тут міститься справжня сила тіньової війни Герасимова – важко чинити спротив ворогові, якого не видно, або немає впевненості, що він є. Слабкість цієї доктрини в тіньовому керівництві. Тактика не працює, коли їх робота і їхні цілі стають відомими,
– підкреслила експерт.