Про це інформують "Сибір. Реалії".

Читайте також: Хочуть чути рідну мову: жителі російського міста попросили підключити їм українські телеканали

Ми вважаємо, що встановлення пам'ятника Сталіну – це знущання над пам'яттю його жертв. Я думаю, суспільна мораль буде ображена, якщо під якимось соусом буде поставлений пам'ятник людині, яка організувала масові вбивства наших громадян. Мені здається, єдина мета цієї діяльності – посіяти ворожнечу в нашому суспільстві,
– наголосив російський громадський активіст Олександр Рудницький.

Встановити у Новосибірську бюст Сталіна – ідея місцевих комуністів, а на сайті мерії російського міста донедавна було розміщене голосування про те, де краще розмістити пам'ятник. Серед відповідей в опитуванні не було варіанта "відмовитися від розміщення".

Зазначається, що ініціативна група домагається встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в Новосибірську з початку 2000-х років. Для цього вже зібрано 450 тисяч рублів. Та й сам бюст уже готовий.

Мітинг проти встановлення бюсту тоталітарного диктатора символічно провели 30 жовтня. У цей день в Росії згадують жертв політичних репресій.

Додамо, що у Новосибірську, за даними на 2010 рік, проживало 12 570 українців. Це – друга за чисельністю нація, яка проживає у місті після росіян.