Про те, яка ситуація з перетином кордону країн світу, читайте у матеріалі.

Читайте також МАУ масово скасовує рейси через коронавірус

Італія

Наразі країна лідирує за кількістю заражених коронавірусною інфекцією в Європі. Станом на 10 березня зафіксовано приблизно 10 тисяч випадків захворювання коронавірусом, понад 460 людей померли.

З 9 березня влада Італії ввела суворий карантин по всій території країни. В’їхати у країну та покинути її межі можна лише за наявності обґрунтованої потреби у цьому. Авіакомпанії з багатьох країн світу припинили літати в Італію.

Польща

Досі був посилений прикордонний контроль. З 10 березня ввели обов'язкову медичну перевірку для всіх, хто приїжджає в країну. Людям вимірюють температуру та вимагають заповнити спеціальну карту подорожувальника.

Словаччина

Словаччина оголосила про надзвичайні заходи протягом 14 днів для боротьби з поширенням коронавірусу. Влада країни вирішила обмежети перетин контрольно-пропускних пунктів на кордонах із сусідніми державами, а також закрити міжнародні аеропорти. Дозвіл на в’їзд надаватиметься лише громадянам Словаччини та особам, які мають документи про постійне, або тимчасове проживання на території країни.

Зупиняється рух потягів та автобусів міжнародного сполучення через Словаччину. Експлуатація внутрішніх залізничних рейсів відбуватимуться за режимом святкових днів. Уряд вирішив закрити школи, бари, гірськолижні центри та аквапарки. Торговельні центри будуть закриті протягом вихідних, відкриті лише продуктові магазини та аптеки.

Наразі Словаччина повідомила про 16 випадків зараження коронавірусом.

Чехія

12 березня уряд Чехії оголосив надзвичайний стан в країні через поширення коронавірусу.

У цей період заборонено проведення масових зібрань за участю понад 30 осіб, а також відвідування ресторанів і кафе з 8 вечора до 6 ранку. Крім цього уряд заборонив проведення культурних, спортивних, релігійних заходів.

Але заборона не діє на збори, мітинги й аналогічні дії конституційних органів, органів державної влади та судів.

Чехія також вводить прикордонний контроль з Німеччиною та Австрією. З 14 березня встановили заборонену на в'їзд всім іноземцям, що прибувають з країн, в яких епідемія.

Ізраїль

Усі, хто подорожує до Ізраїлю, повинні дотримуватися карантину впродовж 14 днів. Такі заходи безпеки стосуються як туристів, так і жителів країни. Напередодні ізраїльська влада заборонила в'їзд жителям Італії. Також скасували всі рейси національної авіакомпанії El Al в Пекін, Гонконг та Таїланд.

Австрія

Між Австрією та Італією припинили залізничне та авіасполучення – обмеження не діятиме тільки на вантажний транспорт. Італійці можуть потрапити у країну лише у випадку наявності довідки про відсутність коронавірусу. Австрійці, які були в Італії, зможуть повернутися додому після того, як нададуть згоду провести 2 тижні на самообсервації.

Словенія

Влада країни прийняла рішення повністю закрити кордон з Італією.

Іспанія

Влада країни тимчасово зупинила пряме авіасполучення з Італією. Обмеження діють від 11 до 25 березня 2020 року.

Зверніть увагу Порожня Італія: як виглядають туристичні місця після карантину

США

У Сполучених Штатах діє заборона на в'їзд всіх іноземців, які впродовж останніх 2 тижнів відвідували Іран. Також американцям рекомендують не їздити в Італію, Китай та Південну Корею.

Казахстан

Місцева влада заборонила в'їзд у країну громадянам Італії, Франції, Іспанії, Німеччини, Китаю, Ірану та Південної Кореї. Крім того, місцеві авіакомпанії запровадили обмеження повітряного сполучення з Азербайджаном.

Киргизстан

Влада запровадила домашній карантин для людей, які приїжджають із 16 країн, в яких зафіксували значну кількість заражень. Після прибуття у Киргизстан вони повинні провести 14 днів вдома. До цих 16 країн належать Китай, Південна Корея, Італія, Іран, Японія, Франція, Німеччина, Іспанія, Сінгапур, США, Кувейт, Бахрейн, Таїланд, Тайвань, Швейцарія, Велика Британія, Австралія, Малайзія, Канада, Ірак, ОАЕ.

Молдова

У літаки, які здійснюють рейс з країн, де зафіксовано багато випадків коронавірусу, не пускатимуть іноземців. Починаючи з 11 березня, з цих країн у Кишинів зможуть повернутися лише громадяни Молдови.

Ангола

В Анголу не можуть потрапити громадяни семи країн. Мова йде про Китай, Південну Корею, Іран, Італію, Нігерію, Єгипет та Алжир.

Катар

У країні діють обмеження щодо в'їзду в країну для громадян 14 держав. Через спалах коронавірусу на територію країни не зможуть потрапити жителі Китаю, Єгипту, Індії, Ірану, Іраку, Лівану, Бангладешу, Непалу, Пакистану, Філіппін, Південної Кореї, Шрі-Ланки, Сирії, Таїланду.

Саудівська Аравія

Іноземні паломники тимчасово не можуть відвідувати Мекку та Медіну. Крім того, у МЗС країни хочуть обмежити в'їзд туристів з країн, де поширюється коронавірус. Наразі припинили авіасполучення з Іраном, Бахрейном, Китаєм.

Дізнайтесь більше У якому стані хворий на коронавірус українець та чому його жінка не заразилася

Монголія

У Монголії до 28 березня діятиме заборона на в'їзд для іноземців на автомобілях. Крім того, там повністю припинили регулярні авіарейси та залізничне сполучення. До 16 березня не діятиме міжміське сполучення всередині країни. Це стосується громадського та особистого транспорту.

Сербія

У Сербію не можуть потрапити мандрівники з Італії, Швейцарії, Ірану, Південної Кореї, а також деяких китайських провінцій.

Таджикистан

На територію Таджикистану через поширення коронавірусу не пускають жителів 35 країн. В'їзд обмежили громадянам Китаю, Італії, Японії, Республіки Корея, В'єтнаму, Сінгапуру, Австралії, Малайзії, Камбоджі, Філіппін, Таїланду, Непалу, Шрі-Ланки, Індії, Фінляндії, Великої Британії, Іспанії, Швеції, Бельгії, Ізраїлю, Австрії, Хорватії, Швейцарії, США, Канади, ОАЕ, Алжиру, Єгипту, Ірану, Лівану, Кувейту, Бахрейну, Оману, Афганістану, Іраку.

Росія

Ще у лютому у країні ввели заборону на в'їзд громадянам Китаю та Ірану. Вже на початку березня в Москві оголосили "режим підвищеної готовності". Відповідно до нього, всі, хто повернувся з Південної Кореї, Ірану, Італії, Франції, Німеччини, Іспанії, Швейцарії, Великої Британії, Норвегії та США, повинні пройти 14-денний домашній карантин.

Основне про Covid-19

  • Станом на 12 березня кількість тих, хто занедужав на коронавірус, становить понад 130 тисяч людей. Померли – 4 тисячі 785, одужали – 68 тисяч 677.
  • Найскладніша ситуація серед європейських країн в Італії. Там захворіли понад 15 тисяч людей, померлих понад 1000.
  • Наразі не існує вакцини від захворювання. Однак Китай і Сполучені Штати заявили, що вже працюють над її створенням. Зокрема, США вже почали тестувати вакцину на людях.
  • В Україні вже три підтверджених випадки зараження коронавірусом. Першим захворів житель Чернівців, який подорожував Італією. Він отримує потрібне лікування. Іншими двома особами є жінка пенсійного віку з Житомирської області та чоловік з Чернівецької області, дружина якого перебувала в Італії протягом останніх 14 днів. У МОЗ зазначили, що пацієнти ізольовані, їм надають відповідне лікування. Також у відомстві запевнили, що відстежують людей, які контактували з хворими.

коронавірус міфи та правда
Правда та міфи про коронавірус / Інфографіка 24 каналу