Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: "Рука Вашингтона" на Донбасі: з чим до України приїздив спецпредставник США

Як зауважує експерт, після візиту спецпредставника США по Україні Курта Волкера в зону АТО прозвучала заява про те, що українській еліті потрібно працювати, як один механізм, і виключити будь-які політичні протиріччя. За словами Снєгирьова, йдеться саме про тиск з боку США на українських політиків з метою ухвалення закону про деокупацію, де одним з ключових питань є дотримання Україною Мінських угод.

Всі вважають, що Волкер – американський яструб, який буде тиснути на Росію. Він після візиту на Донбас, як відомо, заявив, що це гаряча війна, а не заморожений конфлікт, і виступив з пропозицією пошуків можливих варіантів рішення. Зокрема, що Україна має виступати єдиним політичним організмом в моменті збереження територіальної цілісності. А це означає дотримання взятих на себе зобов’язань по Мінських угодах,
– вважає Снєгирьов.

На думку експерта, не випадково законопроект виноситимуть на голосування у вересні. До того часу, за словами Дмитра Снєгірьова, Петро Порошенко повинен провести "зачистки" в лавах опозиції, яка може виступати проти цього закону. Одним з таких кнутів є заява генпрокурора Юрія Луценка про те, що він готує повторне подання на зняття недоторканності з радикала Андрія Лозового, а також з низки інших нардепів.

Читайте також: Завершення АТО: що замість нього пропонує влада

"Судячи з усього, радикали підтримають закон про деокупацію. А внесення ГПУ подань щодо зняття недоторканності – демонстрація, що є кнут і пряник. І Луценко заявив, що у вересні буде ще низка подань. Це натяк депутатам, як треба голосувати. Хоча все це буде під соусом боротьби з корупцією", – зауважує Снєгирьов.

Нагадаємо, Курт Волкер побував в зоні АТО. Після візиту він заявив, що головне завдання – відновити цілісність і суверенітет України. За його словами, це не заморожений конфлікт, а гаряча війна.

Читайте також: Переговори в Нормандському форматі: чи настане переломний момент?