У САП вважають, що колишній заступник керівника Мінрегіону Василь Лозинський лобіював укладання договорів із підприємствами, які продавали обладнання за завищеними цінами. Проте він заявив, що не погоджується з обвинуваченням й заперечив отримання хабаря у розмірі 400 тисяч доларів.

До теми Лозинського відправили під цілодобовий домашній арешт

У чому звинувачують Лозинського

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вважає, що Лозинський лобіював укладання договорів із підконтрольними підприємствами, які продавали обладнання за завищеними цінами.

13 липня 2022 року Кабмін виділив 1 млрд 406 млн грн для державного інституту "УкрВодоканалуПроект" для ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації. Відповідно до цієї програми потрібно було закупити обладнання: котельні, дизель-генератори, газогенератори, дизпаливо, автобуси тощо,
– сказав прокурор Олександр Омельченко.

Згідно з обвинуваченням, Лозинський допоміг укласти 3 договори з підприємством ТОВ "ТехноТрансБуд" на суму 500 мільйонів гривень, за що отримав хабар 8% від суми – 400 тисяч доларів. Крім цього, гроші, які нібито отримав Лозинський, посадовець конвертом передав спільнику до Львова, щоб приховати злочин.

Актуально Хабар Лозинському: організатора злочину взяли під варту з можливістю застави

Лозинський заперечує обвинувачення САП

Колишній заступник керівника Мінрегіону Лозинський заявив, що не погоджується з обвинуваченням й заперечив отримання хабаря у розмірі 400 тисяч доларів.

Нагадаємо, що прокурори клопотали про тримання під вартою Василя Лозинського. Проте Вищий антикорупційний суд задовольнив їхнє клопотання частково – ексзаступник міністра перебуватиме під домашнім арештом у Києві.