Відповідне рішення суддя Вищого антикорупційного суду оголосив ввечері 24 січня, пише 24 Канал. Лозинський буде носити електронний браслет.

До теми Лозинського звільнять, – у Кубракова відреагували на затримання очільника Мінрозвитку громад

Що вирішив суд

Суддя ВАКС Ярослав Шкодін заявив, що суд частково задовольнив клопотання прокурорів. Останні клопотали про тримання під вартою Василя Лозинського.

Застосувати до підозрюваного Лозинського Василя Мироновича 14 лютого 1986 року народження запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем його фактичного проживання,
– заявив суддя.

Він уточнив, що мовиться про місто Київ. Згідно з рішенням суду, Василь Лозинський немає права без дозволу слідчого детектива, прокурора, слідчого судді або суддів залишати місце проживання цілодобово до 22 березня 2023 року включно.

Ба більше, суд поклав на Лозинського обов'язки:

  • прибувати на виклики до слідчого і суд;
  • утриматися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками щодо обставин кримінального провадження;
  • здати закордонні паспорти;
  • носити електронний браслет.

Варто зауважити, що прокурор наполягав на тому, щоб Василя Лозинського взяли під варту з альтернативою внесення 50 мільйонів гривень застави.

Що відомо про справу Лозинського

  • Слідство заявило, що колишньому першому заступнику голови Міністерства розвитку громад та ексвиконувачу обов'язків голови відомства Василю Лозинському підприємець запропонував купити в його компанії пересувні котельні за завищеними цінами за прямими договорами. Тобто поза конкурсом.
  • За попередніми даним, Лозинський залучив двох осіб, які допомогли йому підготувати пропозицію для міністерства з цінами, що на 25 – 30% дорожчі за ринкові. За даними НАБУ, Лозинський хотів натомість отримати 7 – 10% від суми контракту.
  • Перший транш у вигляді 400 тисяч доларів передали довіреній особі Лозинського у Львові. Згодом Лозинського та ще чотирьох підозрюваних затримали.
  • Суд вже арештував підприємця Сергія Кривого. За даними "УП" також мовиться про Романа Кітнера.